Koncert Serce za serce 2018. Przebojowy wieczór z operą i operetką

MAKI
Kadr z opery Romeo i Julia, z Ewą Majcherczyk. Fot. Krzysztof Bieliński/mat. Opery Śląskiej w Bytomiu
Artyści Opery Śląskiej uświetnią tegoroczny koncert Fundacji Rozwoju Kardiochirugii w Zabrzu. Gala Serce za serce rozkołysze się w rytm najpiękniejszych arii operowych i operetkowych. Koncert w piątek, 16 listopada o godz. 19. Są jeszcze bilety na to wydarzenie.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi podczas dorocznej gali wręczy nagrody najhojniejszym darczyńcom, którzy wspierają jej działalność. Tegoroczny koncert „Serce za serce“ odbędzie się 16 listopada, o godz. 19., w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu z udziałem artystów Opery Śląskiej w Bytomiu.
Koncert „Serce za serce" będzie ilustracją wszechobecnej w muzyce MIŁOŚCI, która kształtuje operowy repertuar sceniczny, pokazując nam świat muzycznych arcydzieł pełnych barw i emocji, wielkich namiętności, tragedii miłosnych i romantycznych wzruszeń…
Wydarzenie poprowadzą: Ambasadorka Fundacji AD’2018 – Iwona Guzowska oraz Dariusz Żaczek.

Noc z gwiazdami

Zaprezentują najpiękniejsze arie, duety i najlepsze fragmenty chóralne pochodzące z dzieł operowych, które znajdują się w aktualnym repertuarze Opery Śląskiej w Bytomiu: fragmenty wielkich dzieł klasyków opery - wśród nich m.in. „Nabucco”, „Traviata” i „Aida” G. Verdiego; „Carmen” G. Bizeta, „Turandot” G. Pucciniego, czy „Romeo i Julia” Ch. Gounoda.

Nie zabraknie muzyki najsłynniejszych kompozytorów operetkowych. Śląskiej: Anna Borucka (mezzosopran), Ewa Majcherczyk (sopran liryczno - koloraturowy), Ewelina Szybilska (sopran), Maciej Komandera (tenor), Stanisław Kuflyuk (baryton) i Sławomir Naborczyk (tenor), a także chór, balet i orkiestra opery pod dyrekcją Bassema Akiki.

Bilety na XXVII koncert „Serce za serce”, w cenie 50 i 70 zł, do zakupu on-line (www.dmit.com.pl) oraz w kasie DMiT.

Fundacja z misją

Misją zabrzańskiej fundacji, założonej w 1991 roku przez prof. Zbigniewa Religę, to doskonalenie metod i technik ratowania ludzkiego życia gdy zagrożone jest serce. Jak podkreśla dr Jan Sarna, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, fundacja przeznacza te środki na realizację prac nad mechanicznymi protezami serca dla dzieci i dorosłych, a także robotem kardiochirurgicznym RobinHeart i mechatronicznymi narzędziami chirurgicznymi oraz nad wykorzystaniem w terapii zagrożonego serca bioinżynierii i biotechnologii.

Koncerty organizowane są od 1992 r., w DMiT w Zabrzu, dla uhonorowania największych sprzymierzeńców Fundacji za ich hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność. Przyznawane są także od kilku medale za wybitne osiągnięcia naukowe. ,,Serce za serce“ służą także upamiętnianiu postaci prof. Religi.

Laureaci 2018

A oto laureaci nagród i wyróżnień Fundacji na gali "Serce za Serce":

Statuetka „Serce za serce"

- Firma Ovovita, Rzgów
- Firma Jurajska Sp. z o.o., Postęp

Statuetka „Przyjaciel Fundacji”

- Firma Kanlux SA, Radzionków
- PoznajGwiazde.pl
- Magazyn „Businesswoman & life”, Warszawa

„Medal im. prof. Zbigniewa Religi”

dla Jacka, Jadwigi i Macieja Moll z Łodzi
za kontynuowanie i rozwijanie rodzinnych tradycji w kardiochirurgii polskiej.

Patronat honorowy:

* Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego

* Małgorzata Mańka-Szulik - Prezydent Miasta Zabrze

Dziennik Zachodni jest patronem medialnym tego wydarzenia

Kobiety w MMA. Płeć nie taka słaba. WYWIAD

Wideo

Materiał oryginalny: Koncert Serce za serce 2018. Przebojowy wieczór z operą i operetką - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie