Kobiety na parkiecie: Będzie I liga?

(MZ)
Koszykarki MOSM-u Bytom wygrały w sobotę swój drugi mecz o wejście do I ligi. Bytomianki pokonały na wyjeździe Górnika Wieliczka 75:59 i awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Koszykarki MOSM-u Bytom wygrały w sobotę swój drugi mecz o wejście do I ligi. Bytomianki pokonały na wyjeździe Górnika Wieliczka 75:59 i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. - W tej chwili mamy na koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki - informuje Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w Miejskim Ośrodku Sportu Młodzieżowego.

- Mecz zaczął się po naszej myśli, ponieważ już w drugiej kwarcie prowadziliśmy trzydziestoma punktami. Kłopoty zaczęły się w trzeciej kwarcie, gdy za pięć przewinień zeszła z boiska Agata Szołtysek. Rywalki zaczęły nas gonić, ale nasze zawodniczki kontrolowały grę do końca meczu.

Celem koszykarek będzie utrzymanie się w czołowej czwórce rozgrywek. Cztery zespoły awansują bowiem do dalszej rundy. - Najbliższy mecz gramy na wyjeździe z Jedynką Krynica, najsłabszym zespołem rozgrywek - mówi Zieliński. - Liczę na to, że w najbliższych trzech meczach zdobędziemy komplet punktów.

Skład MOSM-u: Szołtysek (17 pkt), Sylwia Licznar (14), Aleksandra Karch (11), Magdalena Napierała (10), Dorota Arodz (9), Aleksandra Ky (4), Iwona Dziura (2) i Natalia Szabatowska (2). Trener Radosław Fudali.