Krzysztof Kawa
W piłkarskim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozegranym w środę 1 maja, juniorzy Cracovii przegrali w Szczecinie z miejscową Pogonią 0:1. Gospodarze zdobyli decydującego o wyniku gola w pierwszej połowie spotkania, a później głównie bronili osiągniętej przewagi.

Gol dla gospodarzy padł w 26. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkarze Cracovii zgubili krycie tuż przed własną bramką. Po strzale oddanym głową przez jednego ze szczecinian Michał Malinowski odbił piłkę, ale przy dobitce Oliwiera Siniawskiego nie miał już szans.

W drugiej połowie krakowanie przycisnęli rywali, dążąc do odrobienia straty, lecz żaden z podopiecznych Wojciecha Ankowskiego nie zdołał skutecznie sfinalizować akcji.

"Pasom" nie wiedzie się na wiosnę. Przerwali złą serię 13 kwietnia wygraną z Koroną Kielce, ale ostatnio zanotowali trzy porażki z rzędu, tracąc w tych meczach dwanaście bramek i zdobywając cztery. Do zakończenia sezonu pozostały im cztery spotkania, najbliższe w Rącznej w sobotę 11 maja o godz. 17 z Górnikiem Zabrze. Cracovia ma obecnie 32 punkty i zajmuje w tabeli 10. miejsce.

W drugim meczu 26. kolejki CLJ U-19 rozegranym 1 maja Widzew Łódź przegrał na własnym boisku z Odrą Opole 3:5.

CLJ U-19. Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Siniawski 26.
Cracovia: Malinowski - Piekarz (65 Tabisz), Pestka, Zubik, Janeczek, Czerwiński (75 Bałaszek), Gorszkow (80 Pleskot), Sowiecki (70 Wrona), Wierzbicki, Bzdyl, Królak (65 Mazur).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?