Juniorki starsze MOSM-u ósmą drużyną w kraju

(mz)
Koszykarki MOSM-u Bytom zajęły ósme miejsce w finale mistrzostw Polski juniorek starszych. Złote medale wywalczył zespół MUKS Poznań, który w finale pokonał AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Młody bytomski zespół (najmłodszy w zawodach) nie miał wiele do powiedzenia w pojedynkach z Olimpią Poznań (przegrał 36:72), Orłem Polkowice (54:100) i VBW GTK Gdynia (59:104). Co ciekawe, czołowymi zawodniczkami tych dwóch ostatnich drużyn były wychowanki MOSM-u: Anna Pietrzak w Polkowicach (wybrana najlepszą zawodniczką turnieju) i Magda Bibrzycka w Gdyni (siostra Agnieszki Bibrzyckiej).

Bytomianki miały szanse na siódme miejsce, ale choć przez większość spotkania prowadziły z Koroną Kraków, ostatecznie przegrały 63:65.

- Jesteśmy ósmą drużyną w kraju - to dobry wynik, biorąc pod uwagę średnią wieku w naszym zespole. Z drugiej strony, pozostaje niedosyt, bo do zwycięstwa z Koroną zabrakło nam naprawdę niewiele - stwierdził Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.