Juniorki MOSM-u w finale mistrzostw Polski!

(mz)

Koszykarki MOSM-u Bytom awansowały do czołowej ósemki mistrzostw Polski juniorek! Dzięki zwycięstwu z Truso Elbląg 69:62, bytomianki zajęły drugie miejsce w grupie półfinałowej. Walka o medale mistrzostw rozpoczyna się 2 kwietnia w Gdyni.

- Nie byliśmy faworytami, tym bardziej, że mieliśmy najmłodszy skład. To wielki sukces - cieszy się Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.

Po wygranej ze Stalą Stalowa Wola 58:57 i porażce z AZS-em Gorzów Wielkopolski, o awansie do finału miał zadecydować mecz z Truso. Jego początek należał do rywalek, później inicjatywę przejęły bytomianki, które utrzymywały kilkupunktową przewagę do ostatnich minut czwartej kwarty. Gdy w 38 min z boiska za faule wyleciały Karolina Stanek i Paulina Rozwadowska - dwie wysokie zawodniczki MOSM-u - wydawało się, że Truso jest o krok od wygranej. Bytomskie zmienniczki spisały się jednak bardzo dobrze. W ostatnich dwóch minutach MOSM zdobył siedem punktów, nie tracąc żadnego.

- W finale sześć drużyn jest poza naszym zasięgiem. Nie mamy jednak nic do stracenia - zapewnia Zieliński.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również