Juniorki MOSM-u Bytom blisko czołowej ósemki mistrzostw Polski!

(mz)
Martyna Zielińska (nr 4) i Paulina Rozwadowska (nr 14) pokazały Stali Stalowa Wola, że opłaca się walczyć o zwycięstwo do końca meczu.
Koszykarki MOSM-u Bytom są o krok od nieoczekiwanego awansu do półfinału mistrzostw Polski juniorek starszych. W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Stalowej Woli bytomianki pokonały miejscową Stal 58:57.

Koszykarki MOSM-u Bytom są o krok od nieoczekiwanego awansu do półfinału mistrzostw Polski juniorek starszych. W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Stalowej Woli bytomianki pokonały miejscową Stal 58:57. Wczoraj gładko przegrały z faworyzowanym AZS-em Gorzów Wielkopolski 47:89. Dziś stoczą decydujący o awansie pojedynek z Truso Elbląg.

- Nasz zespół nie stawiano w gronie kandydatów do wejścia do czołowej ósemki mistrzostw Polski. Niespodziewanie jednak otwiera się przed nami duża szansa. Będziemy chcieli ją wykorzystać - mówi Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.

Spotkanie ze Stalą już dziś może konkurować do miana najbardziej dramatycznego meczu mistrzostw. Rywalki prowadziły od pierwszych minut, do przerwy nawet siedmioma punktami. MOSM mozolnie zmniejszał przewagę, ale jeszcze na minutę przed końcem pojedynku bliżej zwycięstwa była "stalówka". O wygranej bytomianek zadecydowała ostatnia akcja. Po rzucie Karoliny Stanek (16 punktów w całym meczu) podopieczne trenerki Kariny Opoki wyszły na prowadzenie 58:56. W ostatnich sekundach Stal miała jeszcze okazję na wyrównanie i dogrywkę. Z dwóch rzutów osobistych rywalki wykorzystały tylko jeden. Zaskakujące zwycięstwo bytomianek stało się faktem. Najskuteczniejsza w MOSM-ie była Justyna Zielonka (17 punktów).

- Dziewczyny pokazały wielki charakter. Prowadzenie, na które wyszliśmy w końcówce, było pierwszym w tym spotkaniu! - podkreśla Zieliński.

Wczoraj bytomianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w meczu z AZS-em. Dziś ich kierownik zapowiada wygraną w meczu z Truso. - Jestem dobrej myśli. Awans do finału mistrzostw Polski byłby naszym wielkim sukcesem - uważa Zieliński.

Turniej finałowy, którego stawką będą medale mistrzostw Polski odbędzie się w dniach od 26 do 30 marca.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również