I po Zagłębiu...

Marcin Zasada
Po akcji Dariusza Puzi i Andrzeja Banaszczaka (białe stroje) padła najładniejsza bramka spotkania.
Nie mieli łatwej przeprawy hokeiści Polonii Bytom w dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec. W sobotę bytomianie zwyciężyli co prawda 6:0, ale w rewanżu było jedynie 2:1. Wymarzony powrót do drużyny miał Krzysztof Kuźniecow.

Nie mieli łatwej przeprawy hokeiści Polonii Bytom w dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec. W sobotę bytomianie zwyciężyli co prawda 6:0, ale w rewanżu było jedynie 2:1. Wymarzony powrót do drużyny miał Krzysztof Kuźniecow. Dwie bramki w pierwszym meczu i jedna - ale za to jaka! - w drugim, potwierdziły klasę skrzydłowego z numerem 9. Cichym bohaterem spotkań był również bramkarz Zbigniew Szydłowski, który bronił niemal jak w transie.

W pierwszym meczu worek z bramkami już w drugiej minucie otworzył Adrian Krzysztofik. Długo czekaliśmy na kolejne gole polonistów. Kuźniecow, Dariusz Puzio i Daniel Kukulski pogrążyli ambitnie grających sosnowiczan. W ostatniej tercji wynik ustalili Sierocki i raz jeszcze Kuźniecow. Dzień później nie było już tak łatwo. Bardzo defensywnie ustawiona drużyna gości już w pierwszej minucie objęła prowadzenie i utrzymywała je ponad pół godziny. Znakomite podanie Marcina Piecucha w 32 minucie otworzyło drogę do bramki Kukulskiemu, który nie dał szans bramkarzowi Zagłębia. Poloniści poszli za ciosem, ale pod bramką gości szwankowała skuteczność.

Gdy w ostatnich minutach na ławkę kar powędrował Robert Mandla, wydawało się, że dogrywka jest nieuchronna. Wtedy raz jeszcze dał znać o sobie niezawodny Kuźniecow. Po akcji Andrzeja Banaszczaka i Puzi, "Wania" dostał krążek przed bramką rywala, obrócił się i fenomenalnym uderzeniem pod poprzeczkę przesądził o zwycięstwie Polonii. To była bramka godna meczów ekstraklasy.

- Znam tego bramkarza jeszcze z czasów gry w Sosnowcu i stąd wiedziałem, jakim uderzeniem mogę go zaskoczyć. Celowałem wysoko i udało się. Bardzo cieszę się z tak udanego powrotu do Polonii. Po kontuzji nie ma prawie już śladu. Zagłębie było dla nas niewygodnym przeciwnikiem, dlatego tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Jesteśmy dobrej myśli przed play-off - powiedział E Kuźniecow, bohater spotkania.

Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski - Łukasz Steckiewicz, Andrzej Banaszczak; Marcin Piecuch, Jerzy Sobera; Artur Orłoś, Arkadiusz Zając oraz Marek Żurek - Krzysztof Kuźniecow, Andrzej Secemski, Dariusz Puzio; Daniel Kukulski, Andrzej Krzysztofik, Robert Mandla; Maciej Pluskota, Zbigniew Sierocki, Arkadiusz Orłoś oraz Piotr Hałas.