Hokejowa Polonia Bytom znów bez punktów ZDJĘCIA

tos
Zawodnicy hokejowej Węglokoks Kraj Polonii Bytom byli w niedzielę bliscy przerwania feralnej passy porażek. Ostatecznie jednak w wyjazdowym pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec górą byli gospodarze.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom w tabeli hokejowej ekstraligi zajmuje przedostatnie miejsce. W trzydziestu ośmiu rozegranych do tej pory spotkaniach bytomianie zdobyli zaledwie piętnaście punktów. Mają też najmniejszą liczbę strzelonych i największą straconych goli w lidze. Ostatnie punkty Polonia zdobyła 2 listopada w wyjazdowym spotkaniu z Automatyką Gdańsk.

Faworytem niedzielnego spotkania było więc Zagłębie, na początku bytomianie dotrzymywali jednak kroku sosnowieckiej drużynie. Gdy Zagłębie objęło prowadzenie, momentalnie do wyrównania doprowadził Łukasz Dybaś. Pierwszą tercję 2:1 wygrali jednak gospodarze, ale druga przyniosła kolejne wyrównanie, gdy gola dla Polonii zdobył Krzysztof Dudkiewicz. Potem jednak Polonia opadła z sił, bo cały mecz w stosunku 6:2 wygrało Zagłębie. Wynik mógł być wyższy, ale udanymi interwencjami popisywał się bramkarz bytomskiego klubu Dominik Kraus.

Kolejne spotkanie Polonia rozegra w najbliższą środę 16 stycznia. O godz. 16 w bytomskiej "Stodole" rywalem podopiecznych trenera Sebastiana Owczarka będzie Energa Toruń. W piątek 18 stycznia Polonia zmierzy się z kolei na wyjeździe z Automatyką Gdańsk.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0