Hokeiści Orlika Opole byli lepsi

MARCIN ZASADA
Hokeiści Orlika Opole wzięli srogi rewanż za pamiętną porażkę 3:5 na wyjeździe z Polonią Bytom. W piątek opolanie pokonali "polonistów" na własnym lodowisku 7:1.

- Orlik zagrał bardzo dobry mecz - powiedział "DZ" Zbigniew Bryjak, trener Polonii. - Za to my zaczęliśmy fatalnie i już po kilku minutach przegrywaliśmy 0:3. Hokeiści Orlika byli poza tym silniejsi fizycznie. No cóż, ta porażka była wkalkulowana. Orlik jest dobrym zespołem.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy prowadzenie uzyskali już w 2 minucie meczu. Bramkę zdobył wychowanek Polonii, Daniel Kukulski. Orlik cały czas grał bardzo szybko i skutecznie. W 5 minucie Tomasz Wojtasiak podwyższył na 2:0. Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem Zbigniewa Szydłowskiego pokonał Wojciech Stachura. Przewaga gospodarzy nie malała i tylko dzięki dobrej postawie bramkarza Polonii nie padały kolejne bramki. W drugiej tercji Polonia miała kilka szans na zdobycie bramki, ale zawodziła skuteczność. Orlik nie pozostawał dłużny i kilkakrotnie zagroził bramce Szydłowskiego.

Ten jednak spisywał się bez zarzutu. W ostatniej tercji opolanie zadali decydujący cios. W 48 minucie Adam Goliński, wielokrotny mistrz Polski w barwach Polonii i wychowanek bytomskiego klubu, umieścił krążek w bramce Szydłowskiego. Cztery minuty później na 5:0 podwyższył bardzo dobrze grający Kukulski. W 55 minucie Stachura zdobył szóstą bramkę i pogrążył "polonistów". Bytomianie ambitnie dążyli do strzelenia honorowego gola i w dwie minuty przed końcem meczu Robert Mandla pokonał bramkarza Orlika. Wynik meczu ustalił tuż przed końcową syreną Marcin Bibrzycki.

- Mieliśmy kilka szans na dogonienie przeciwnika w drugiej tercji, ale ich nie wykorzystaliśmy - mówi Bryjak. - W trzeciej tercji wynik meczu był już ustalony.

Polonia grała w składzie: Szydłowski (54 Łukasz Sosnowski) - Łukasz Steckiewicz, Janusz Syposz, Arkadiusz Zając, Sławomir Budziński, Arkadiusz Sroka, Marek Żurek, Michał Piszczak -Zbigniew Sierocki, Grzegorz Wodnicki, Marcin Ciesiołka, Adrian Krzysztofik, Piotr Hałas, Dariusz Jędrzejczyk, Mandla, Andrzej Secemski, Marcin Pomian.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia