Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gotują, że aż miło! W Bydgoszczy odbył się II Ogólnopolski Konkurs „Gotuj z Braillem”

Krzysztof Wypijewski
Krzysztof Wypijewski
Rywalizacja konkursowa przebiegała w jednym etapie, podzielonym na dwie części: teoretyczną (pisemną) i praktyczną
Rywalizacja konkursowa przebiegała w jednym etapie, podzielonym na dwie części: teoretyczną (pisemną) i praktyczną Tomasz Czachorowski
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół i ośrodków specjalnych kształcących w zawodzie kucharza. Organizatorem ponownie był Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy.

Miejscem wydarzenia była siedziba K-P SOSW nr 1 przy ul. Krasińskiego 10 w Bydgoszczy.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół i ośrodków specjalnych, gdzie młodzież uzyskuje zawód kucharza. Uczestnicy musieli mieć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Rywalizacja konkursowa przebiegała w jednym etapie, podzielonym na dwie części: teoretyczną (pisemną) i praktyczną. Temat tegorocznego konkursu to „Schab w roli głównej”. Przypomnijmy, że w 2023 r. konkurs odbywał się pod hasłem „Polędwiczka w roli głównej”.

Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Gotuj z Braillem” została Wiktoria Stagińska z SOSW im. prof. Z. Sękowskiej w Lublinie. Mistrzem Praktyki Zawodowej został Mateusz Macegoniuk z SOSW im. Synów Pułku w Owińskach, Mistrzem Wiedzy Teoretycznej została Andżelika Nowatkowska z K-PSOSW w Toruniu.

Wyróżnienia: Jakub Wolski z K-PSOSW nr 1 im. L. Braille w Bydgoszczy, Kornelia Szymska z SOSW nr 2 im. J. Kusocińskiego w Gnieźnie, Kinga Kostrzewa z ZS im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu.

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy jest najstarszą szkoła w Polsce, która zajmuje się edukacją, wychowaniem i rewalidacją dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku od urodzenia do 24. roku życia, na różnych etapach kształcenia. W 2022 roku bydgoski Ośrodek Braille'a świętował 150-lecie istnienia. Jako jedna z niewielu placówek w Polsce funkcjonowała w trybie stacjonarnym w roku szkolnym 2020/2021. Ośrodek Braille’a to ważna placówka edukacyjna na mapie kraju. Uczą się tu uczniowie z dysfunkcjami wzroku z całej Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto