Efektowny rewanż Polonii w Nowym Targu

Marcin Zasada
Nasi hokeiści zmietli przeciwników z powierzchni... tafli.
Hokeiści Polonii Bytom wygrali pierwszy tegoroczny mecz. Po sobotniej porażce z MMKS-em Podhale Nowy Targ, w niedzielę niebiesko-czerwoni stanęli na wysokości zadania i biorąc srogi rewanż, rozgromili rywali 8:1.

Hokeiści Polonii Bytom wygrali pierwszy tegoroczny mecz. Po sobotniej porażce z MMKS-em Podhale Nowy Targ, w niedzielę niebiesko-czerwoni stanęli na wysokości zadania i biorąc srogi rewanż, rozgromili rywali 8:1. Drugim w sezonie hat-trickiem popisał się obrońca Andrzej Banaszczak, którego w sobotę bardzo brakowało w szeregach Polonii.

Pierwszego gola już w piątej minucie strzelił Daniel Kukulski. Na 2:0 podwyższył Banaszczak i na przerwę bytomianie schodzili z dwubramkową zaliczką. Zaraz na początku drugiej tercji Andrzej Secemski podwyższył na 3:0, zaś pod sam jej koniec rywali dobił Adrian Krzysztofik, który wykorzystał podanie Kukulskiego.

W trzeciej tercji oglądaliśmy jeszcze więcej bramek, a kanonadę polonistów rozpoczął ponownie Banaszczak. W 47 minucie na 6:0 podwyższył Krzysztofik. Trener Adam Fras zadecydował wtedy, że zwycięstwo jest już niezagrożone i wpuścił na lód rezerwowego bramkarza, Łukasza Sosnowskiego. Pierwszy mecz po ciężkiej kontuzji kolana zaliczył również Marek Żurek.

W 53 minucie honorowego gola zdobyli gospodarze. Sosnowskiego pokonał Maciej Bryniarski. Niespełna trzy minuty później było już 7:1 po golu Macieja Pluskoty. Wynik półtorej minuty przed końcową syreną ustalił Banaszczak.

Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski (49 Łukasz Sosnowski) - Artur Orłoś, Janusz Syposz; Andrzej Banaszczak, Marek Żurek; Marcin Piecuch, Arkadiusz Zając - Dariusz Puzio, Andrzej Secemski, Daniel Kukulski; Maciej Pluskota, Adrian Krzysztofik, Łukasz Steckiewicz oraz Jarosław Wojnarowski.