Dziesięć do zera!

Marcin Zasada
Maciej Pluskota (z lewej), mimo zadziornej gry, nie zmienił wyniku meczu.
Nie tak wyobrażali sobie inaugurację play-off hokeiści Polonii Bytom. W stolicy Małopolski, Cracovia pozbawiła ich wszelkich złudzeń. Trudno się temu dziwić, jeśli krakowski klub działa już niemal na profesjonalnych ...

Nie tak wyobrażali sobie inaugurację play-off hokeiści Polonii Bytom. W stolicy Małopolski, Cracovia pozbawiła ich wszelkich złudzeń. Trudno się temu dziwić, jeśli krakowski klub działa już niemal na profesjonalnych zasadach. W pierwszym meczu play-off bytomianie ulegli 0:10.

Przez pierwsze dwie tercje poloniści toczyli z rywalem wyrównaną walkę. Dość długo gospodarze nie mogli poradzić sobie z dobrą, konsekwentna grą w obronie "niebiesko-czerwonych". Pierwsza tercja zakończyła się minimalnym zwycięstwem Cracovii 1:0 dzięki bramce Jarosława Drozdowicza. W drugiej tercji Zbigniew Szydłowski skapitulował dwukrotnie, po strzałach Karela Hornego i Bohuslava Ptaczka. Obie bramki zdobyte w przewadze zadecydowały o dalszym przebiegu spotkania.

W trzeciej tercji, nie mający nic do stracenia poloniści odkryli się, szukając okazji na kontaktowego gola. Bezlitośnie wykorzystali to krakowianie, którzy w ostatnich sześciu minutach zdobyli aż sześć goli. Hat-trickiem popisał się Czech Horny. Jedną bramkę dołożył też weteran polskich lodowisk, Roman Steblecki.

- Dobrze graliśmy w pierwszej i drugiej tercji. W trzeciej zaryzykowaliśmy, rywale nas skontrowali i worek z bramkami się otworzył. W końcówce postanowiliśmy, że nie ma sensu szargać sił przed następnym meczem. Cracovii wychodziło natomiast prawie wszystko. To bardzo silny zespół. Ich klub działa na profesjonalnych zasadach. W porównaniu z nami mają potężny budżet, godny nawet ekstraklasy - podkreślił trener Adam Fras.

Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski (59 Łukasz Sosnowski) - Andrzej Banaszczak, Łukasz Steckiewicz; Jerzy Sobera, Marcin Piecuch; Artur Orłoś, Arkadiusz Orłoś oraz Marek Żurek - Krzysztof Kuźniecow, Andrzej Secemski, Dariusz Puzio; Daniel Kukulski, Piotr Hałas, Robert Mandla; Adrian Krzysztofik, Zbigniew Sierocki, Maciej Pluskota oraz Arkadiusz Orłoś.