Dwunastka Lechii

[email protected]
Już dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli katowickiej klasy A Ruchem II Chorzów mają piłkarze Górnika 09 Mysłowice. W ostatniej kolejce pokonali oni na wyjeździe Hetmana 22 Katowice 1:0, a jedynego gola zdobył w ...

Już dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli katowickiej klasy A Ruchem II Chorzów mają piłkarze Górnika 09 Mysłowice. W ostatniej kolejce pokonali oni na wyjeździe Hetmana 22 Katowice 1:0, a jedynego gola zdobył w 37. minucie Marek Rusek. - To był trudny mecz, głównie z powodu boiska Hetmana - ocenia Wojciech Osyra, trener Górnika 09. - Myślę, że jeszcze niejedna drużyna straci tu punkty.

Niespodzianką był z pewnością remis rezerw Ruchu w meczu ze Spartą Katowice. Stratę do lidera zwiększyła też Lechia 06 Mysłowice, która zremisowała w Mikołowie z AKS II 3:3. Usprawiedliwieniem słabszej gry mysłowiczan może być fakt, że na mecz pojechali tylko w dwunastoosobowym składzie. Jeszcze mniej zawodników było w kadrze MK Górnika II Katowice. Dlatego katowiczanie nie dojechali na mecz ze Strażakiem Mikołów i z pewnością zostaną ukarani walkowerem.

W bytomskiej klasie A świetną formę strzelecką utrzymuje prowadzący w tabeli Orzeł Miedary. Tym razem lider rozgromił Orła Koty 6:1 dzięki bramkom Krzysztofa Gruszczyńskiego (2), Rafała Jaworka (2) oraz Grzegorza Gilewskiego i Łukasza Nowaka. Po serii porażek wreszcie doszli do siebie piłkarze Orkana Dąbrówka Wielka. Piekarzanie wygrali na wyjeździe z Tarnowiczanką Stare Tarnowice 1:0 i nadal liczą się w walce o awans do okręgówki. Wygraną w Tarnowicach zapewnił Orkanowi Bartosz Drapa.

Niespodzianką jest porażka trzeciego w tabeli Górnika Miechowice z outsiderem - rezerwami Orła Nakło Śląskie. Do przerwy, zgodnie z oczekiwaniami bytomianie prowadzili 1:0 po strzale Mariusza Kullasa. W drugiej połowie skuteczniejsi byli jednak gospodarze, dla których dwie bramki zdobył Janusz Sobala. Dzięki tej wygranej Orzeł II opuścił ostatnie miejsce w tabeli.