Dwie porażki koszykarek MOSM-u Bytom

(mz)
Zdziesiątkowane kontuzjami koszykarki MOSM-u Bytom przegrały w miniony weekend oba mecze w I lidze. Najpierw uległy Górnikowi Wieliczka 60:130, a potem grając przez całe 40 minut jedną piątką nie sprostały Filarowi ...

Zdziesiątkowane kontuzjami koszykarki MOSM-u Bytom przegrały w miniony weekend oba mecze w I lidze. Najpierw uległy Górnikowi Wieliczka 60:130, a potem grając przez całe 40 minut jedną piątką nie sprostały Filarowi Sosnowiec.

- W meczu z Górnikiem byliśmy niemal bez szans. Znacznie lepiej dziewczęta spisały się w spotkaniu z Filarem, w którym mimo okrojonej kadry, długo toczyły dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalkom. Przez cały mecz nie da się jednak grać w piątkę. Gdy w drugiej połowie naszej drużynie zabrakło sił, sosnowiczanki przejęły inicjatywę - mówi Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.

Największym osłabieniem dla bytomskiego zespołu jest brak Karoliny Stanek, która dopiero wyleczyła kontuzję kolana i nie wiadomo, czy będzie gotowa na marcowe półfinały mistrzostw Polski juniorek starszych.

• Górnik Wieliczka - MOSM Bytom 103:60 (25:14, 20:16, 30:11, 28:19)

• MOSM Bytom - Filar Sosnowiec 42:66 (15:12, 7:15, 10:17, 10:22)

MOSM: Rozwadowska (20 i 15), A. Zielonka (11 i 7), J. Zielonka (10 i 11), Zielińska (8 i 2), Szczepanik (7, nie grała z Filarem), Licznar (4 i 7).