Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bytomska Smerfetka na muralu - znamy wyniki konkursu na pracę, która ozdobi elewację w mieście

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Bytomska Smerfetka będzie mieć swój mural. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bytomska Smerfetka będzie mieć swój mural. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Magdalena Nowacka-Goik / arc DZ
Głosowanie na mural, który ozdobi elewację wyremontowanej oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36 zostało zakończone. Wygrała praca Agnieszki Müller upamiętniająca Bytomską Smerfetkę. - Inspiracją do stworzenia projektu muralu była znana wielu bytomianom Grażyna Wołowiec, w związku z tym, że urodziłam się w Bytomiu i mieszkałam niedaleko pani Grażyny, często spotykałam ją przechadzającą się w okolicy – opowiada autorka zwycięskiej pracy. Na mural z wizerunkiem Grażyny Wołowiec zagłosowało ponad 3 tys. internautów.

Bytomska Smerfetka na muralu – znamy wyniki internetowego głosowania

Bytomska Smerfetka, czyli Grażyna Wołowiec była symbolem miasta. Można ją było zobaczyć, jak z piszczącą kaczuszką w dłoni chodzi po bytomskich ulicach, śpiewając piosenki i dzieląc się ze wszystkimi swoim uśmiechem.

- Odeszła najradośniejsza mieszkanka Bytomia – pani Grażyna Wołowiec, przez bytomian nazywana Smerfetką. Pogodna, zawsze zarażała wszystkich optymizmem. Będzie nam jej bardzo brakowało – napisał na Facebooku Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, po śmierci pani Grażynki.

Więcej o pogodnej bytomiance można znaleźć w naszym artykule.

Jak mówi Agnieszka Müller, informacja o niedawnej śmierci Bytomskiej Smerfetki bardzo ją poruszyła. W przypływie emocji stworzyła jej portret, radosny i pogodny, jak Smerfetka – wśród kwiatów o ciepłych barwach.

- Chciałam oddać charakterystykę tej barwnej, pełnej pogody ducha postaci i zrobić to w sposób czytelny również dla odbiorców mojej pracy. Ponieważ rewitalizacja okolicy muralu zakłada umieszczenie w pobliżu ściany roślinności i miejsca rekreacji, sądzę, że to dobre miejsce na uwiecznienie pamięci o naszej Smerfetce – mówi graficzka.

Autorka wybranego murala otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Na konkurs w Bytomiu wpłynęło prawie 100 prac z całej Polski

Do drugiego etapu konkursu jurorzy wybrali 5 najlepszych prac, o których również pisaliśmy wcześniej.

Praca Agnieszki Müller zdobyła 3057 głosów, na 2. miejscu znalazła się praca Karola Zegara "Zielona Strefa Bytomia", na którą zagłosowało 2044 osób. Nieco ponad 1 tys. głosów otrzymała "Bytomianka" autorstwa Dawida Celka i Tomasza Śmieszkoła. 873 osoby zagłosowały na "Architektoniczne perełki Bytomia" Konrada Kunca, a 768 – na „Malowaną Lalę" Magdaleny Śliwińskiej.

- Dziękujemy autorom wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs. Cieszymy się, że Bytom stał się inspiracją do stworzenia tak wielu barwnych i nieszablonowych projektów murali. Gratulujemy autorom, których prace trafiły do finału i walczyły o głosy mieszkańców- mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Jak dodaje, kolejnego konkursu na stworzenie projektu muralu w Śródmieściu należy spodziewać się w przyszłym roku.

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto