Bytom : Zmiany komunikacyjne
Dla tych, co jadą ul. Zabrzańską od strony Szombierek :
czynny jest tylko jeden pas ruchu, z którego będzie można skręcić w stronę Łagiewnik, a dalej – pod wiaduktem w ul. Miarki (w prawo) albo plac Wolskiego (w lewo).
Na ul. Kolejowej i placu Wolskiego – tam czynne są tylko dwa pasy ruchu. Zamknięty prawy pas, z którego do tej pory skręcało się w prawo pod wiadukt w stronę Szombierek i Łagiewnik. Objazd wyznaczono ulicami: Miarki, Chorzowską, Krzyżową i Łagiewnicką.
Kierowcy jadący ul. Jagiellońską – dojeżdżając do placu Wolskiego można skręcić tylko w prawo. Aby dostać się z centrum do Łagiewnik i Szombierek na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Moniuszki trzeba skręcić w lewo (w ul. Moniuszki) i dojechać nią do ul. Miarki (dalej - Chorzowską, Krzyżową i Łagiewnicką).
Aby ominąć roboty drogowe, można wybrać drogę przez Bobrek i Karb.
Zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej
Nie będą dojeżdżały do dworca przy placu Wolskiego, tylko skończą swój kurs w Zamłyniu. Pasażerów, którzy chcą dostać się na pl. Sikorskiego dowożą autobusy nr 607.
Zmiany w kursowaniu następujących autobusów:
• 607 (linia tymczasowa) dowozi pasażerów z Zamłynia do placu Sikorskiego.
Kursuje trasą: Szombierki Kopalnia – Zabrzańska - pl. Wolskiego - Powstańców Warszawskich – Moniuszki – Chorzowska – Kilara – Bernardyńska – Łagiewnicka - Zabrzańska - Szombierki Kopalnia.
Inną trasą jadą autobusy:
• 146 i 183 – (postój i pętla do zawracania przy ul. Kilara, obok Powiatowego Urzędu Pracy)
• 201 - (postój i pętla do zawracania przy ul. Zabrzańskiej - droga dojazdowa do szybu Krystyna)
Do dworca autobusowego przy pl. Wolskiego dojadą autobusy:
• 227 – trasa prowadzona ulicą Kilara
Zmieniła się trasa autobusów w kierunku Chorzowa:
• 92 i 830N jadą ulicami: Miarki – Chorzowską – Krzyżową. Nie będą obsługiwać przystanków przy ul. Łagiewnickiej, ale zatrzymają się na przystanku przy ul. Chorzowskiej.
Zmiany w kursowaniu następujących tramwajów :
• 5 kursuje na zmienionej trasie Zabrza do Chorzowa (w Zamłyniu skręca w ul. Łagiewnicką)
• 5A i 5B zostały zlikwidowane
• 7 kursuje na wydłużonej trasie do Biskupic
• 9 i 30 nie kursują
• 9A (linia czasowa) kursuje na odcinku: Chebzie Pętla – Szombierki Kościół
• 9B (linia czasowa) kursuje na odcinku: Chebzie Pętla – Chorzów Ratusz
• 10 (linia czasowa) kursuje trasą linii nr 18 na odcinku: Bobrek Osiedle Pod Brzozami – Ruda Południowa
• 18 kursuje na skróconej trasie: Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia.
Utrudnienia mogą potrwać do 15 września.
W tym czasie pod wiaduktem kolejowym przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i torowisko. Wyremontowana zostanie też jezdnia.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?