18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bytom: W elektroniku trwa remont. Pomagają rodzice, nauczyciele i uczniowie

Magdalena Nowacka-Goik
O tym, co obecnie dzieje się w budynkach elektronika, jak bardzo się zmienią, kogo tu teraz zastaniemy i kiedy pojawią się tutaj znowu uczniowie - pisze Magdalena Nowacka-Goik

Wygrali. W nowym roku szkolnym dawny elektronik wróci na "stare śmieci". Tak, jak chcieli, o co walczyli. Postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w budynkach szkoły, które stały puste przez ostatni rok szkolny.

Drzwi budynku przy ul. Józefczaka otwiera nam Kazimierz Kopowski, przedstawiciel rodziców uczniów elektronika. Wciąż wspomina walkę o przywrócenie szkoły. Cieszy się bardzo z takiego obrotu sprawy, chociaż żałuje, że udało się to dopiero teraz.
- Były momenty zwątpienia, ale tak naprawdę się nie poddaliśmy. I kiedy okazało się, że jest powrót, nie było problemu z mobilizacją chętnych do pomocy przy remoncie - podkreśla.
A pomagają rodzice, nauczyciele, nawet niektórzy maturzyści. W sumie około 20 osób, a sal jest około 12. I widać efekty. Sale są odmalowane, wyczyszczone. Teraz jeszcze korytarz.
- Od miasta dostaliśmy materiały i sami postanowiliśmy się zabrać za porządki w starym budynku. Do tego na ul. Katowicką wejdzie profesjonalna firma. Tam będą przecież głównie pracownie - wyjaśnia pan Kazimierz.

Ale budynek przy Józefczaka też ma być wykorzystany: na zwykłe sale i być może na pracownię kierunku technik awionik. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remonty powinny się zakończyć w połowie wakacji.
Będą nowe ławki i tablice.

- Żaden grosz nie zostanie zmarnowany. Chcemy jak najwięcej włożyć w wyposażenie pracowni, stąd nasza akcja remontu wspólnymi siłami, chociaż w części - dodaje pan Kazimierz.

Śpieszą się, bo chcą jeszcze w maju zorganizować dzień otwarty. - Być może uda się to w budynku na Katowickiej, a jak nie, to i tutaj można. Na pewno zorganizujemy też miejsce, aby uczniowie spokojnie mogli składać dokumenty - dodaje pan Kazimierz.

Na rok szkolny 2013/2014 planowany jest nabór do 4 oddziałów klasy pierwszej elektronika - minimum 112 uczniów. Od 1 września Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie samodzielną placówką z główną siedzibą przy ul. Katowickiej 35. Z Technikum nr 5 do Technikum nr 4 zostanie przeniesione kształcenie w zawodach: fototechnik, technik cyfrowych procesów graficznych, technik eksploatacji portów i terminali . W nowym roku szkolnym w T nr 4, po przeniesieniu kierunków kształcenia zawodowego oraz wykonaniu naboru do klas I będzie funkcjonowało 16-17 oddziałów szkolnych z 469 uczniami. Te ostatnie liczby mogą się jeszcze zmienić.

- To, co robimy, świadczy chyba najlepiej o sile i legendzie tej szkoły. Fakt, że nawet ci, którzy już ją kończą, chcą ją przygotować dla tych, którzy będą chcieli się tu uczyć, mówi sam za siebie - dodaje Kopowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto