Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bytom na mapie National Geographic. Jakie miejsca w mieście warto odkryć?

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Bytom znalazł się na mapie National Geographic. Jakie miejsca w mieście warto odkryć?
Bytom znalazł się na mapie National Geographic. Jakie miejsca w mieście warto odkryć? UM Bytom
Kanał National Geographic, nie tak dawno, zapoczątkował akcję #jesttyledoodkrycia, która zachęca do eksplorowanie swojej najbliższej okolicy. Przedstawiciele stacji namawiają do wspólnego tworzenia interaktywnej mapy, na której każdy z nas może zaznaczać miejsca warte zobaczenia. Takich nie brakuje również w Bytomiu. Pierwsze "pinezki" przypięli raper Piotr „Vienio” Więcławski i autor książek o architekturze Filip Springer. Internauci również wskazali swoje propozycje.

Bytom znalazł się na mapie National Geographic. Te miejsca warto odkryć!

W drugiej połowie września na antenie National Geographic ruszył cykl programów „Mistrzowska Architektura” oraz „Pomysł na miasto”. W ich ramach, stacja postanowiła zachęcić internautów do współudziału w tworzeniu interaktywnej mapy wyjątkowych miejsc w naszym kraju

"Będziemy ją budować wspólnie z Wami, bo mapa powstała z myślą o każdym, komu bliska jest przygoda, nauka, eksploracja i …flanering! " - czytamy na stronie internetowej National Geogrpahic.

Część ze wspomnianych miejsc wskazali natomiast raper Piotr „Vienio” Więcławski oraz reporter i autor książek o architekturze Filip Springer, którzy współpracują z NG.

Pochylili się oni również nad miejscami w Bytomiu - m.in. zrewitalizowanym nie tak dawno pałacem Tiele-Wincklerów w Miechowicach czy osiedlem robotniczym w Bobrku. Co jeszcze wskazali? Aby się tego dowiedzieć, wystarczy kliknąć w poniższą galerię.

Warto wspomnieć, że internauci polecają także zobaczenie Elektrociepłowni Szombierki, szybów górniczych "Krystyna" i "Ewa", bocznej bramy kościoła przy pl. Klasztornym czy Żabich Dołów. Do wyboru jest kilka kategorii: miasto, architektura, przyroda, technologia, nauka oraz historia.

Wspomniany "flanering" oznacza spacerowanie i zbaczanie z utartych ścieżek w mieście, by poznać i dostrzec z bliska jego mniej znane oblicze. To określenie pochodzi od francuskiego "flaner", czyli włóczyć się.

W ramach akcji, za która odpowiada stacja National Geographic, swoimi rekomendacjami dzielą się także m.in. Robert Makłowicz, Piotr Horzela, Radosław Gajda czy Natalia Szcześniak. Mapę można znaleźć w TYM miejscu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto