Biało-Czerwoni przegrywają z Ukrainą w Sosnowcu! Marzenie o igrzyskach się oddala. Zobacz emocje kibiców i relację z meczu na zdjęciach

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polscy kibice głośno dopingowali Biało-Czerwonych w meczu z Ukrainą w Sosnowcu

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polscy kibice głośno dopingowali Biało-Czerwonych w meczu z Ukrainą w Sosnowcu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Polska przegrała w Sosnowcu z Ukrainą po rzutach karnych 2:3. Po tej porażce szansa wyjazdu na igrzyska oddaliła się od naszej kadry, bo na zajęcie pierwszego miejsca w zawodach mamy już tylko matematyczne szanse. W ostatnim spotkaniu imprezy na Stadionie Zimowym Biało-Czerwoni w niedzielę zmierzą się z Koreą Południową. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Ukraina.

Polska - Ukraina: Awans na igrzyska oddalił się od Biało-Czerwonych

Zarówno Polska jak i Ukraina wygrały swoje pierwsze mecze w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i ich bezpośredni pojedynek w Sosnowcu mógł wyłonić zwycięzcę rywalizacji na Stadionie Zimowym. Spotkanie było zacięte i zakończyło się karnymi.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera szybko objęli prowadzenie. Po podaniu Grzegorza Pasiuta na strzał spod niebieskiej linii zdecydował się Bartosz Fraszko i dwójkowa akcja napastników GKS Katowice zakończyła się zdobyciem gola. Biało-Czerwoni mieli w I tercji sporą przewagę, lecz udokumentowali ją tylko jednym trafieniem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - UKRAINA

Na początku II tercji Ukraińcy wyrównali. Po mocnym strzale Artema Hrebenyka lot krążka zmienił stojący przed bramkarzem Denis Borodaj i pokonał Macieja Miarkę stojącego między słupkami Biało-Czerwonych. Polacy odpowiedzieli akcją weteranów, po której znów objęli prowadzenie. Krystian Dziubiński wyłożył krążek Marcinowi Koluszowi, a ten tuż przy słupku trafił do siatki.

Ukraińcy nie zamierzali jednak się poddawać i na początku III tercji znów odrobili straty. Po akcji zawodnika GKS Tychy Ilji Korenczuka bramkę zdobył Jewhieni Ratuszny. Dogrywka nie przyniosła rezultatu i zwycięzcę wyłoniły dopiero karne, Po stronie Polaków trafił tylko Krystian Dziubiński, a po stronie Ukraińców Ilja Korenczuk oraz Ołeksij Woryna i to oni cieszyli się z wygranej.

W ostatnim meczu turnieju na Stadionie Zimowym Polacy w niedzielę o godz. 20.15 zmierzą się z Koreą Południową, która w piątek pokonała Estonię 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). By mieć szanse na awans do finału olimpijskich kwalifikacji musimy jednak najpierw liczyć na potknięcie Ukraińców we wcześniejszym spotkaniu z Estonią.

Polska - Ukraina 2:3 po karnych (1:0, 1:1, 0:1, dogrywka 0:0) karne 1:2

Bramki 1:0 Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut (8), 1:1 Denis Borodaj - Artem Hrebenyk, Illa Korenczuk (23), 2:1 Marcin Kolusz - Krystian Dziubiński (34), 2:2 Jewhieni Ratuszny - Illa Korenczuk, Feliks Morozow (44)