Stanisław Wawszczak
Bezbramkowy remis w derbowym meczu radzionkowskiego Ruchu i bytomskich Szombierek. Zobacz kolejne zdjęcia >>>Stanisław Wawszczak
W minioną sobotę Ruch Radzionków bezbramkowo zremisował na własnym boisku z Szombierkami Bytom w meczu inaugurującym rundę wiosenną piłkarskiego sezonu 2020/2021 rozgrywek o mistrzostwo IV ligi gr. I.

Ruch i Szombierki podzieliły się punktami

W sobotę - 13 marca - Ruch Radzionków bezbramkowo zremisował na własnym boisku z Szombierkami Bytom w meczu inaugurującym rundę wiosenną rozgrywek o mistrzostwo IV ligi gr. I. Oba zespoły czują niedosyt po rundzie jesiennej, Szombierki niedoszły trzecioligowiec mający walczyć znowu o awans i Ruch mający za sobą piękną historię gry na wyższych poziomach rozgrywek. Kto lepiej zacznie? Jesienią lepsze były Szombierki, pokonując dzisiejszego rywala u siebie 2:1.

Kilka stopni na plusie, silny, zimny wiatr i … puste trybuny. W takich warunkach nasi piłkarze wznowili rozgrywki po przerwie zimowej. Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem wzajemnego badania przez drużyny dyspozycji dnia. Pierwszą sytuację na gola mieli gospodarze w 6 minucie. Kamil Kopeć przyjął podanie przed linią pola karnego i w asyście dwóch piłkarzy gości próbował lobować wybiegającego bramkarza. Niestety, piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Po chwili akcja gości i obrońca gości w ostatniej chwili zablokował strzał Fabiana Bulki. W 17 minucie Andrzej Piecuch strzelił z dystansu, piłka zawinęła rogala i minęła lewy słupek o centymetry. Chwilę później Piecuch znowu miał „setkę”. Wyszedł sam na sam z bramkarzem i z kilkunastu metrów strzelił zbyt słabo. Był co prawda naciskany przez piłkarzy gości, jednak była to jedna z lepszych okazji w tym spotkaniu. Z upływem czasu gry goście zaczęli przeważać, jednak nie potrafili tego przełożyć na konkretne sytuacje pod bramką gospodarzy. Najlepszą mieli w 35 minucie, kiedy to po błędzie obrońcy Ruchu przejęli piłkę i Bulek wyszedł sam na sam z Rafałem Strzelczykiem. Bramkarz gospodarzy wybiegł, skrócił pole strzału i wyłapał piłkę.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze i powoli zdominowali spotkanie. Sytuacje bramkowe zaczęły się mnożyć, najpierw główka Kamila Banasia przeszła minimalnie obok słupka, potem strzały Kopcia i Michała Szromka obronił Adrian Dorosławski. W 64 minucie jedną z nielicznych akcji gości zakończył kąśliwy strzał z ostrego kąta Mateusza Kaisera, jednak Strzelczyk był na posterunku. W ostatnim kwadransie gry gospodarze zamknęli gości w prawdziwie hokejowym zamku. Najlepsze okazje na bramkę mieli Szromek i Bartłomiej Gwiaździński, który spudłował strzelając do pustej bramki. I jeszcze na koniec w doliczonym czasie gry piłka po uderzeniu Gwiaździńskiego szła pod poprzeczkę, ale odbiła się od niej w dół i wyszła w pole.

- Trudno być zadowolonym z przebiegu spotkania. Daliśmy się w drugiej połowie zepchnąć do obrony. W pierwszej połowie otwieraliśmy grę, co sprawiało kłopoty gospodarzom i graliśmy z wiatrem, który niósł piłkę. Zdobyliśmy jeden punkt, to w tej sytuacji musi cieszyć. Mamy w kadrę 22 osobową, a do tego kilka kontuzji. Kolejny mecz z Polonią Łaziska. Musimy go wygrać, to sąsiad w tabeli no i gramy u siebie – powiedział Marcin Molek, trener Szombierek.

- Wszyscy czujemy niedosyt, bo zasłużyliśmy na bramkę. Napieraliśmy, walczyliśmy do samego końca, byliśmy blisko jej zdobycia. Mimo wszystko szanujemy ten punkt, bo Szombierki są mocnym rywalem. To pierwszy mecz po zimowej przerwie i ten sprawdzian wypadł dla zespołu dobrze. Teraz przed nami dwa tygodnie na przygotowanie się do kolejnego spotkania – dodał Marcin Dziewulski, trener Ruchu.

Ruch, który zajmuje obecnie w tabeli 5. miejsce w najbliższej kolejce pauzuje. Kolejne spotkanie rozegra u siebie podejmując w XX kolejce Znicz Kłobuck. Z kolei Szombierki Bytom znajdują się obecnie na dziewiątej pozycji i zmierzą się w następnej kolejce na własnym boisku z Polonią Łaziska Górne.