Bez cienia walki

Marcin Zasada
Nasi zawodnicy przegrali drugi mecz z SMS-em Sosnowiec aż 3:9!!!Fot.LUCYNA USIŃSKA
Wydawało się, że po sobotniej, niespodziewanej porażce hokeistów Polonii Bytom z SMS-em II Sosnowiec, znacznie lepszy mecz w ich wykonaniu obejrzymy w niedzielę.

Wydawało się, że po sobotniej, niespodziewanej porażce hokeistów Polonii Bytom z SMS-em II Sosnowiec, znacznie lepszy mecz w ich wykonaniu obejrzymy w niedzielę. Niestety, rewanżowe spotkanie z SMS-em II poloniści zagrali jeszcze gorzej i polegli na własnym lodowisku 3:9! To najwyższa porażka niebiesko-czerwonych na własnym terenie od dobrych kilku sezonów.

Po pierwszych 30 minutach spotkania kibice przecierali oczy ze zdumienia. Na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0 dla gości. Faworyzowana Polonia, która "szkółce" miała dać szkołę hokeja, była cieniem zespołu, który jeszcze kilka tygodni temu straszył lidera I ligi, KH Sanok. Po raz kolejny okazało się, jak ważnym ogniwem bytomskiego zespołu jest bramkarz Zbigniew Szydłowski.

Jego jeden słabszy dzień sprawił, że niebiesko-czerwoni stracili połowę swojej wartości. Już w 29 minucie trener Adam Fras wpuścił między słupki młodego Łukasza Sosnowskiego, jednak i to na niewiele się zdało.

O ile nadzieje na lepszą grę gospodarzy przedłużył gol Zbigniewa Sierockiego w 32 minucie, to na ziemię sprowadził ich tuż przed syreną Tomasz Kozłowski.

Na trzecią tercję poloniści wyszli z nieco większym animuszem. Efektem tego był gol Macieja Pluskoty w 42 minucie. Wystarczył jednak kolejny strzał gości i krążek znowu znalazł się w siatce Polonii. Sosnowski również nie miał dobrego dnia. Bronił niepewnie i bojaźliwie. Na jego usprawiedliwienie można jedynie dodać, że dopiero stawia pierwsze kroki w dorosłym hokeju.

Na osłodę bytomianom pozostała efektowna bramka Arkadiusza Zająca (pierwsza w sezonie) w 53 minucie. Obrońca Polonii z olimpijskim spokojem wjechał w tercję obronną gości i pięknym strzałem pokonał Kosowskiego. O końcowych minutach lepiej nie wspominać. Miejmy nadzieję, że to ostatni tak słaby mecz naszych hokeistów.