8. Metropolitalna Noc Teatrów. Co zobaczymy 30 września? WIDEO

Magdalena Nowacka-Goik
Mianujom mie Hanka - spektakl można będzie zobaczyć podczas 8. Metropolitalnej Nocy Teatrów Mat. prasowe/Korez
8. Metropolitalna Noc Teatrów - 30 września 2017. PROGRAM. W sobotę, 30 września, będziemy spędzać noc w wielu magicznych rzeczywistościach. Swoje sceny i to, co za nimi, odsłoni nam 18 instytucji kulturalnych w całym regionie. W programie mamy około 50 wydarzeń! 8. Metropolitalna Noc Teatrów zapowiada się naprawdę ciekawie. Będą spektakle, warsztaty, kryminalne podróże, zwiedzanie teatrów z detektywem i...upiorami.

Zobaczymy najciekawsze spektakle teatrów Śląska i Zagłębia, poznamy jeszcze bliżej aktorów i świat ich codzienności, która jest tak niezwykła. Ta noc pokazuje też, jak bardzo integruje nas kultura w naszym regionie.

- Przez te osiem lat udało się nam scalić publiczność, dzięki teatrom, które coraz częściej ze sobą kooperują - mówił Wojciech Skrzypek, dyrektor biura Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, podczas konferencji prasowej. - Coraz częściej spektakle odbywają się też w nowych miejscach. Podczas tegorocznej edycji Teatr Korez wystąpi w Kobiórze, Teatr Tańca Rozbark w Ożarowicach, a Teatr Nowy w Knurowie. To nasze nowe gminy w powstającej metropolii, które po raz pierwszy w tym roku oficjalnie będą brać udział w teatralnym święcie - podkreślał.

Atrakcje są bezpłatne, za spektakle zapłacimy, ale będą to ceny promocyjne. Warto wcześniej przygotować sobie plan tego, co chcemy zobaczyć, bo niestety wiele z punktów bogatego programu odbywa się w różnych miejscach o tej samej godzinie. Na niektóre trzeba odebrać wejściówki w kasach teatralnych. Warto wziąć ze sobą aparaty fotograficzne, bo będzie okazja do zrobienia zdjęć w kostiumach oraz w towarzystwie aktorów i na scenie. Można będzie też kupić książki o Śląsku i po śląsku.

A co nas czeka podczas tej edycji? Najpierw o przedstawieniach. Teatr Miejski w Gliwicach pokaże dwa spektakle: "Norę" Ibsena i "Ich czworo. Reality show". Ta ostatnia sztuka to nowatorska odsłona znanego dzieła Gabrieli Zapolskiej.

Dwa spektakle w śląskiej konwencji przygotował Teatr Korez. "Mianujom Mie Hanka" z genialną Grażyną Bułką (zobaczymy to w Katowicach i w Kobiórze) i "Świniobicie, albo fajer z babuciem". Aby widzowie mogli jeszcze bardziej wczuć się w regionalne klimaty, pomyślano o akcentach kulinarnych. Będzie śląski żur oraz sznita z tustym.

Trzy spektakle pokażą aktorzy Teatru Śląskiego.

- W tym roku w Teatrze Śląskim wiele atrakcji, których motywem przewodnim jest kryminał - mówi Bogusław Jasiok, zastępca dyrektora Teatru Śląskiego. - Wieczorem zapraszamy na trzy spektakle na trzech scenach. O godz. 19 na głównej scenie kultowy "Mayday", a o tej samej w Szybie Wilson na Nikiszowcu "Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci." a o godz. 20 na Scenie Kameralnej "Małe zbrodnie małżeńskie" - poleca Bogusław Hasiok.

Teatr Rozrywki dla wielbicieli Melpomeny przygotował "Mariackę 5" oraz "Bulwar Zachodzącego Słońca". Opera Śląska pokaże hit minionego sezonu - "Moc przeznaczenia". Warto, bo to ostatnia prezentacja tej opery w Bytomiu, jeśli chodzi o ten sezon.
Do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum warto zabrać maluchy. Specjalnie dla nich o godz. 16 i 18.30 wystawiona zostanie sztuka "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich".

Teatr Mały w Zabrzu pokaże "Mleczarnię" a Teatr Nowy w tym mieście przygotował dwie propozycje dla widzów dorosłych: o godz. 19 "Ku Klux Klan. W krainie miłości" oraz o godz.21.30 "Śmiech wzbroniony" a dla dzieci aż cztery spektakle.

Dwa przedstawienia zobaczymy w Teatrze Zagłębia : "Impro" (godz. 11, bajka improwizowana dla dzieci) oraz "Na dnie". Teatr Dzieci Zagłębia też przygotował przedstawienie, ale tytuł jest niespodzianką. "Ale cyrk" o godz. 17 i "Kosmiczną podróż" o godz. 20 (dla dzieci i dorosłych) to spektakle w konwencji technice czarnego teatru. Zobaczymy je w Chorzowie, na deskach Teatru Czarnego Tła. Teatr Żelazny zachęca do obejrzenia "Jabłka" a kilka ciekawych spektakli proponuje także Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Przedstawienia taneczne przygotował natomiast Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark - "Fast Food Foot"(godz. 22). Aktorzy Teatru Bez Sceny w Katowicach rozbawią widzów komedią "Diabelskim młyn".

W Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice zobaczymy i wysłuchamy recitalu piosenek Edith Piaf. Natomiast w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze wzruszy nas z pewnością spektakl "Mianujom mie Hanka". "Mój boski rozwód" zaprezentowany zostanie w Domu Kultury w Knurowie. Na te spektakle (Ożarowice, Knurów, Kobiór) cena biletu wynosi 5 złotych.

Ta noc to jednak nie tylko przedstawienia, ale też mnóstwo warsztatów oraz dodatkowych atrakcji. Udział w nich jest darmowy. W Operze Śląskiej zobaczymy jak powstają kostiumy i dekoracje (i sami je też zrobimy), a po zakamarkach tego niezwykłego budynku oprowadzą widzów Upiory z Opery. W przypadku zwiedzania z Upiorami (godz. 22 i 23) obowiązują wcześniej zapisy - edukacja@opera-slaska.pl W programie także pokaz charakteryzacji teatralnej i możliwość przymierzenia kostiumów, lekcja śpiewu solowego.

Teatr Śląski także zaproponuje zwiedzanie, ale w towarzystwie detektywa, z którym będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki.

Uwaga - tu trzeba odebrać bezpłatne wejściówki w kasie. Warto zrobić to wcześniej, bo liczba miejsc ograniczona. I niech nikt nie pomyśli, że spacer będzie beztroski, trzeba przygotować się na wszystko, będzie mrocznie... Stąd udział mogą wziąć tylko osoby powyżej 16 roku życia. A najmłodsi fani kryminałów od godz. 16 do 21 wraz z opiekunami mogą wziąć udział w rodzinnym warsztacie plastycznym z wątkiem kryminalnym. Tu również trzeba odebrać wcześniej wejściówkę.
W Teatrze Miejskim w Gliwicach zajrzymy do modelatorni.

- Zaczniemy od warsztatów w miejscach na co dzień niedostępnych dla widzów. W pracowni krawieckiej oraz w pracowni gdzie powstają dekoracje, będzie można prześledzić cały proces ich powstawania: od pomysłu, przez plansze aż do gotowej dekoracji. To będą dekoracje do tych spektakli, które zobaczymy wieczorem - zdradza Agnieszka Skowronek z biura prasowego Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Na dziedzińcu Teatru Małego zobaczymy pokaz Teatru Ognia Los Fuegos, a w Teatrze Rozrywki z pewnością zachwycone będą panie - zarówno te młodsze, jak i starsze. Będą mogły przymierzać wspaniałe kapelusze i skorzystać z możliwości zrobienia sobie scenicznego makijażu. A kiedy już ten makijaż będzie gotowy, mogą się wybrać do Bytomia, tam w Teatrze Rozbark odbędą się warsztaty tańca współczesnego, projekcja filmu "Gorąca noc w rytmie disco", premiera projektu niezależnych artystów śląskich "White house" a na koniec "Disco party" - impreza taneczna. Wstęp wolny, ale konieczna rezerwacja (bow@teatrrozbark.pl. tel. 32 428 13 11. )

Szczegółowy program: Program Metropolitalnej Nocy Teatrów 2017

8. Metropolitalna Noc Teatrów przypada w tym roku 30 września. Poniżej znajduje się szczegółowy program 8. MNT

BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK
Bytom, ul. W. Kilara 29
teatrrozbark.pl

SPEKTAKL
22.00 - 23.00 - „Fast Food Foot” – spektakl taneczny.
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 17.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: S. Dobosik (poziom podstawowy);
17.00 - 18.00 - „White house” - premiera projektu niezależnych artystów śląskich;
18.00 - 19.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: A. Bieńkowski (poziom średnio zaawansowany);
19.30 - 21.30 – „Gorąca noc w rytmie disco” – projekcja kultowego filmu;
23.00 - 01.00 - „Disco party” - impreza taneczna z muzyką disco.
Rezerwacje na wszystkie wydarzenia w siedzibie Teatru Rozbark ; bow@teatrrozbark.pl tel. (32) 428 13 11.

POZA SIEDZIBĄ
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, ul. Zwycięstwa 17, www.biok.pl
16.00 – 17.00 – recital piosenek Edith Piaf; nastrojowy recital z największymi przebojami francuskiej pieśniarki w nowych aranżacjach i fenomenalnym wykonaniu Elżbiety Okupskiej, która za rolę Edith Piaf otrzymała Złotą Maskę 2015. W trakcie recitalu usłyszymy takie tytuły jak: „Milord”, „Nie żałuję”, „Hymn o miłości” czy „La vie en rose”. Wszystkie piosenki pochodzą ze spektaklu „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf”, w reżyserii Waldemara Patlewicza.
Bilety w cenie promocyjnej: 5 zł; rezerwacja i zakup biletów na recital w BiOK.

OPERA ŚLĄSKA
Bytom, ul. Moniuszki 21-23
www.opera-slaska.pl

SPEKTAKL
18.00 - 21.20 - „Moc przeznaczenia” G. Verdiego (Duża Scena); bilety w cenie promocyjnej.
ATRAKCJE SPECJALNE
17.00 - 19.00 - Otwarte pracownie: krawieckie i stolarnia;
17.00 - 21.00 - Warsztaty plastyczno-rzeźbiarskie - tworzenie własnych rekwizytów;
17.00 - 20.00 - Pokaz charakteryzacji teatralnej, możliwość przymierzenia kostiumu;
17.00 - 21.00 - “No to gramy!” - pokaz instrumentów muzycznych z udziałem widzów;
17.00 - 17.30 - Rozgrzewka Baletu Opery Śląskiej - lekcja pokazowa;
17:15 - 17:35 - Rozśpiewanie chóru;
17.30 - 18.30 - “Zatańcz razem z nami” - warsztaty studia baletowego Opery Śląskiej;
19.00 - 20.00 - Pokaz młodych talentów - występ dzieci ze Szkoły Baletowej z Bytomia;
20.00 - 21.15 - Lekcja śpiewu solowego - wspólne śpiewanie z Solistami Opery Śląskiej;
22.00 - 23.00 - “Upiory w Operze, czyli nocne zwiedzanie Opery Śląskiej” - I grupa;
23.00 - 0.00 - “Upiory w Operze, czyli nocne zwiedzanie Opery Śląskiej” - II grupa;

ŚLĄSKI TEATR LALKI I AKTORA ATENEUM
Katowice, ul. Św. Jana 10
www.ateneum.art.pl

SPEKTAKL
16.00 - 17.00 i 18.30 - 19.30 - „Kukuryku na patyku, czyli od dwóch takich” P. Maara – spektakl dla dzieci, reż. L. Sypniewska; bilety w cenie promocyjnej: 15 zł.
ATRAKCJE SPECJALNE
17.00 - 17.45 i 19.30 - 20.30 - Zwiedzanie kulis i nowego foyer po obu przedstawieniach;
Galeria Ateneum, ul. 3 Maja 25
18.00 - 22.00 - Zwiedzanie wystawy malarstwa Leny Achtelik;
Pracownie teatralne, ul. Andrzeja 21 a (w podwórzu)
16.00 - 17.30 - Warsztaty plastyczne; bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Ateneum od 6 września; ilość miejsc ograniczona.

TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
Gliwice, ul. Nowy Świat 55/57
www.teatr.gliwice.pl

SPEKTAKLE
18.00 - 19.30 - „Nora” Henryka Ibsena, w reżyserii Judyty Berłowskiej (Mała Scena);
20.00 - „Ich czworo. Reality show” wg Gabrieli Zapolskiej, reż. Julia Mark (Duża Scena).
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 16.30; 16.30 - 17.00; 17.00 - 17.30 - "Scenografia i kostiumy bez tajemnic" - warsztaty prezentujące rzemiosło teatralne z perspektywy pracowni dekoracji teatralnych (modelatorni) i pracowni kostiumów teatralnych; dla grup 15 osobowych; Zapisy telefoniczne: 32/ 2304968, 32/ 2318038

TEATR KOREZ
Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 2
www.korez.art.pl

Noc Górnośląska
SPEKTAKLE
18.00 - 19.00 - „Świniobicie albo ... fajer z babuciem” - spektakl amatorskiego Kobiórskiego Teatru Kulturalnego, scenariusz wg Grzegorza Sztolera, reż. Romuald Kłakus;
22.00 - 23.20 - „Mianujom mie Hanka” - spektakl Teatru Korez, scenariusz: Alojzy Lysko, reż. Mirosław Neinert, na scenie: Grażyna Bułka.
ATRAKCJE SPECJALNE
W trakcie wieczoru książki po śląsku i o Śląsku sprzedaje Wydawnictwo Silesia Progress, Kotórz Mały, Górny Śląsk;
Uwaga! Właściciel każdego biletu zostanie poczęstowany śląskim żurem i sznitą z tustym!
Bilety na spektakle w specjalnej cenie dla uczestników MNT: „Świniobicie albo ... fajer z babuciem” - 10 zł; (z biletem na „Mianujom mie Hanka” – 5 zł); „Mianujom mie Hanka” - normalny - 25 zł, ulgowy - 15 zł.

POZA SIEDZIBĄ
Gminny Dom Kultury w Kobiórze, ul. Centralna 16, www.gdk-kobior.pl
17.00 - 18.20 - „Mianujom mie Hanka” - spektakl Teatru Korez, scenariusz: Alojzy Lysko, reż. Mirosław Neinert, na scenie: Grażyna Bułka.
Bilety w promocyjnej cenie 5 zł do nabycia w Gminnym Domu Kultury.

TEATR MAŁY
Tychy, ul. ks. kard. A. Hlonda 1
www.teatrmaly.tychy.pl

SPEKTAKL
Sala teatralna Teatru Małego
21.30 - „Mleczarnia” - spektakl Teatru Bez Sceny Andrzeja Dopierały; reż. Jacek Rykała; obsada: Andrzej Dopierała, Wojciech Sławik, Aleksandra Fielek/ Agata Słowik.
Bilety w cenie 25 zł, dostępne w kasie Teatru Małego oraz na ticketportal.pl
ATRAKCJE SPECJALNE
Pokój Edukacji Twórczej, Teatr Mały
17.00 - „W świecie Pierota” - warsztaty teatralne dla dzieci; prowadzenie Izabela Walczybok-Matuszyńska; Wstęp wolny! Obowiązują zapisy!
18.00 - Zwiedzanie Teatru;
20.30 - Teatr Ognia Los Fuegos - pokaz na dziedzińcu Teatru Małego; wstęp wolny;
Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego
17.00 - Spotkanie autorskie z Januszem Miką; prowadzenie Agata Cichy; wstęp wolny.

TEATR NOWY
Zabrze, Pl. Teatralny 1
www.teatrzabrze.pl

SPEKTAKLE
Spektakle finałowe „Lata z teatrem”
11.00 - 12.00 - "O krasnoludkach i Sierotce Marysi", reż. A. Kroczyński;
12.15 - 13.15 - „Strajk buziaków”, reż. J. Karpuk;
13.30 - 14.30 - „Kopciuszek”, reż. A. Kroczyński;
14.45 - 15.30 - „Pies Dlanity”, reż.J. Karpuk;
Spektakle Teatru Nowego
19.00 - „Ku Klux Klan. W krainie miłości”, reż. M. Podstawny - spektakl plenerowy przed Teatrem Nowym;
21.30 - „Śmiech wzbroniony”, Miro Gavrana, reż. Zbigniew Stryj.
ATRAKCJE SPECJALNE
od 16.00 - warsztaty aktorskie WST, prowadzący: G. Cinkowski, R. Spinek;
17.30 - 18.45 - czytanie dramatu - Miró Gavran "Miłość George'a Washingtona".

POZA SIEDZIBĄ
Dom Kultury w Knurowie, ul. Górnicza 1, www.kulturalnyknurow.pl, www.centrum-kultury.pl
19.00 - „Mój boski rozwód”, reż. J. Wernio – spektakl Teatru Nowego.
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Domu Kultury.

TEATR ROZRYWKI
Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1
www.teatr-rozrywki.pl

SPEKTAKLE
20.00 - 22.50 - „Bulwar Zachodzącego Słońca" w reż. Michała Znanieckiego;
19.30 - 20.40 - „Mariacka 5" w reż. Lecha Majewskiego; bilety na spektakle w promocyjnych cenach.
ATRAKCJE SPECJALNE
18.00 - 20.00 - Zwiedzanie Teatru - artyści Teatru Rozrywki oprowadzają po teatralnych zakamarkach (konieczne wcześniejsze zapisy w BOW);
18.00 - 0.00 - Przymierzalnia kostiumów, peruk i kapeluszy we foyer; teatralne charakteryzatorki wykonają na życzenie sceniczny makijaż; możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii.

TEATR ŚLĄSKI im. St. Wyspiańskiego
Katowice, Rynek 10
www.teatrslaski.art.pl

Mroczne historie
SPEKTAKLE
Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1
19.00 - 20.45 - Upiory z przeszłości: „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” I. Gańczarczyk i Ł. Wojtysko; promocyjne ceny biletów: 40 zł;
19.00 - 21.20 - Śledztwo w sprawie bigamii: „Mayday” R. Cooney (Duża Scena); bilety: 15 - 60 zł; po spektaklu możliwość zrobienia zdjęć z aktorami w teatralnej dekoracji;
20.00 - 21.15 - Zagadka do rozwiązania: „Małe zbrodnie małżeńskie” E. E. Schmitt (Scena Kameralna); bilety: 30 - 35 zł.
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 21.00 - Rodzinny warsztat plastyczny z wątkiem kryminalnym - warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami (modelatornia przy Scenie w Malarni). Wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona - bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Teatru, wejście o pełnej godzinie.
16.00, 21.00, 22.00 - Zbrodnia w teatrze - spacer po teatralnym gmachu w towarzystwie przewodnika - detektywa, któremu trzeba pomóc rozwiązać zagadkę morderstwa; wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona - bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Teatru; spacer dla osób powyżej 16 roku życia; początek przed Sceną Kameralną.
18.00 - 22.00 - Kawiarnia kryminalna - aktorzy czytają fragmenty literatury kryminalnej w kawiarni; możliwość dołączenia w dowolnym momencie; miejsce do robienia zdjęć z mrocznymi rekwizytami i kostiumami.

TEATR ZAGŁĘBIA
Sosnowiec, ul. Teatralna 4
www.teatrzaglebia.pl

SPEKTAKLE
11.00 - 12.00 - „Impro” - bajka improwizowana w wykonaniu aktorów pod dyktando dzieci;
20.00 - 21.45 - „Na dnie” - spektakl w reż. Pawła Świątka; reality show o miłości, którego bohaterowie walczą o swoją godność w obliczu warunków skrajnego ubóstwa.
ATRAKCJE SPECJALNE
12.00 - 13.00 - Warsztaty z improwizacji dla dzieci;
18.00 - 19.00 - „Historia konwencji” - spacer przez kulisy oraz historię Teatru z Pawłem Świątkiem, reżyserem spektaklu „Na dnie”;
22.00 - 23.00 - Warsztaty i gry dyskusyjne z widzami.

GOŚCINNIE

TEATR BEZ SCENY
Andrzeja Dopierały
Katowice, ul. 3 Maja 11
www.teatrbezsceny.pl

SPEKTAKL
19.00 - "Diabelski młyn" - komedia Erica Assousa, reż. A. Dopierała, na scenie: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

TEATR CZARNEGO TŁA
Chorzów, ul. Poniatowskiego 6
www.teatr-czarnego-tla.blogspot.pl

SPEKTAKLE
17.00 - 18.00 - „Ale cyrk...” - spektakl stworzony w technice „czarnego teatru”, w magicznym ultrafioletowym świetle; dla widzów od ok. 3 lat; bilety w promocyjnej cenie: 11 zł - dorośli, 8 zł - dzieci, w sprzedaży przez portal Ticketpro;
20.00 - 21.00 - „Kosmiczna podróż” - spektakl czarnego teatru; dla widzów od ok. 5 lat; bilety w promocyjnej cenie: 11 zł - dorośli, 8 zł - dzieci, w sprzedaży przez portal Ticketpro;
ATRAKCJE SPECJALNE
14.00 - 16.00 - „Teatralna makieta” - warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin; każdy uczestnik stworzy swoją makietę czarnego teatru; koszt - 9 zł od osoby; ilość miejsc ograniczona; zapisy przez formularz na stronie Teatru;
18.30 - 19.00 - „Tajemnice czarnego teatru” - pokaz techniki ”czarnego teatru”, okazja, żeby zobaczyć jak powstaje magia tego teatru oraz jak pracują aktorzy; możliwość zrobienia zdjęć i spotkania z aktorkami; wstęp bezpłatny; ilość miejsc ograniczona; zapisy przez formularz na stronie teatru.

TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA
im. Jana Dormana
Będzin, ul. Teatralna 4
www.teatr.bedzin.pl

SPEKTAKL
Spektakl – niespodzianka (szczegóły wkrótce).
ATRAKCJE SPECJALNE
"Muzeum na kółkach" z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – wystawa dedykowana miastu Będzin oraz Postaci Rutki Laskier.
Zajęcia animacyjne w teatrze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

TEATR ŻELAZNY
Katowice, ul. Armii Krajowej 40
www.teatrzelazny.pl

SPEKTAKL
19.00 - 20.30 - „Jabłko”, V. Thiessen, reż. Artur Barciś, obsada: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Karolina Sawka, Piotr Wiśniewski.

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY IM. H.BISTY W RUDZIE ŚLASKIEJ
Ruda Śląska, ul. P. Niedurnego 69
www.mckrudasl.pl

16.30 - „Artystyczny happening” w wykonaniu uczestników warsztatów realizowanych
w ramach projektu dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii; widowisko według scenariusza i w reżyserii, Anny Białoń i Bartłomieja Latoszka.
od godz. 17.00 - Spektakle teatralne w wykonaniu Laureatów XXVII Rudzkiego Festiwalu Kutury Młodzieży Szkolnej 2017:
„W pewnym małym Miasteczku” S. Mrożek, w wykonaniu Teatru Moklandia z Domu Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, reż. Teresa Jonas;
„Niebieski ptak” w wykonaniu Teatru Moklandia z Domu Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, reż. Teresa Jonas;
„Pamiętnik dziewczyny Don Kichota” w wykonaniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, instruktor Bożena Bismor
ok. godz. 19.00 - „Po naszymu, czyli po…” – spektakl muzyczny oparty na śląskich szlagierach w wykonaniu Teatru Czwarta Scena
20.00 - „Stary klamor w dziadkowym szranku” - spektakl Teatru Reduta działającego przy Chorzowskim Centrum Kultury;
22.00 - #VQRW -spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego; spektakl dla widzów dorosłych.
W trakcie wydarzenia odbędą się także warsztaty teatralne dla dzieci młodszych oraz będzie możliwość zwiedzenia sceny wraz z zapleczem oraz zabytkowej drukarni znajdującej się w MCK. Na wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny.

Bitwa o kurtki w Lidlu: Klienci zdemolowali sklep ZOBACZ WIDEO

Jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego? SPRAWDŹ TUTAJ

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

O co chodzi w Hot16Challenge2?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kopiarka

"Prezydent Andrzej Kotala (PO) - który swą karierę w urzędzie zaczął umeblowaniem na nowo swojego urzędu. Wypasione meble, których nie dostaną tyrający pracownicy, ale wyłącznie prezydent i jego zastępcy. Trudno skąpić mu na skórzane kanapy, na drogie alkohole i kubańskie cygara jeśli przekonuje, że przyjmuje poważnych gości - jak cię widzą, tak cię piszą ( chociaż czasami i to nie pomoże). Chorzowianie nieco się zbulwersowali. Niby wszystko jest w zgodzie z przepisami, ale czy na pewno jest w zgodzie z przyzwoitością? Kotala jest członkiem PO Przed prezydenturą był dyrektorem Parku Kultury. Porządził tam dwa lata, a Chorzowianie gdyby gremialnie się do tegoż Parku przeszli, zobaczyliby na własne oczy efekty zarządzania partyjnego nominata, a wówczas raczej nie chcieliby w Chorzowie takiego "gospodarza". Nie chodzi się o przynależność go PO, tylko o powiatowych "królików", - jest to rak, który toczy całe Polskie społeczeństwo obywatelskie, podważa zaufanie Obywatela do urzędnika bo na forum lokalnym zwycięża tani populizm i obietnice gruszek na wierzbie, bo lokalni politycy czując swoją bezkarność obiecują wszystko. Wierzę, że przykład referendum w Bytomiu będzie sygnałem dla ludzi, że mają asa w rękawie i mogą z niego skorzystać. Jak widać - prezydent sąsiadującego z Bytomiem Chorzowa wniosków z gniewu społeczności nie wyciągnął żadnych". c.d.n.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3