Zagłębie Sosnowiec przegrało z Re-Plast Unią Oświęcim 1:2. Zobacz ZDJĘCIA kibiców i z meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Sosnowieccy kibice głośno dopingowali swój zespół, ale Zagłębie nie dało rady drużynie z Oświęcimia

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sosnowieccy kibice głośno dopingowali swój zespół, ale Zagłębie nie dało rady drużynie z Oświęcimia Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka polska press
SOSNOWIEC. W rozegranym w niedzielę meczu 10. kolejki Tauron Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Re-Plast Unią Oświęcim 1:2. Nie pomógł doping sosnowieckich kibiców. Nowy Stadion Zimowy został w ten weekend na dobre odczarowany i drużyna trenera Piotra Sarnika poniosła na nim drugą porażkę. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie - Unia.

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim: Nowy Stadion Zimowy został odczarowany

Hokeiści Zagłębie przez cały wrzesień szczycili się tym, że po przenosinach na nowe lodowisko wygrali nam nim wszystkie mecze. W ten weekend nowy Stadion Zimowy został jednak odczarowany. W piątek sosnowiczan pokonał na tej tafli GKS Tychy, a w niedzielę zwyciężyła tutaj Re-Plast Unia Oświęcim.

Spotkania z Unią miało zresztą bardzo podobny przebieg do tego z Tychami. Goście szybko objęli prowadzenie po indywidualnej kontrze Ukraińca Andrija Denyskina. Później sosnowiczanie starali się wyrównać, ale długo nie udało im się pokonać bramkarza rywali.

W III tercji oświęcimianie przypieczętowali swoją wygraną golem Litwina Marka Kaleinikovsa. Przy obu trafieniach asysty zaliczył Szwed Daniel Olsson Trkulja. W 58 minucie Zagłębie wzięło czas, a chwilę później Kanadyjczyk Riley Lindgren strzelił kontaktowego gola. W ostatniej minucie gospodarze wycofali bramkarza, lecz nie zdołali doprowadzić do dogrywki.

Mecz Zagłębia z Unią rozpoczął się o nietypowej godzinie, bo o 15.30. Wszystko dlatego, że na godz. 18 w innym obiekcie Zagłębiowskiego parku Sportowego - ArcelorMittal Park swoje spotkanie mieli zaplanowane sosnowieccy piłkarze. By więc umożliwić kibicom obejrzenie w niedzielę obu pojedynków z udziałem Zagłębia początek spotkania hokeistów nieco przyspieszono.

Na trybunach lodowiska pojawiło się ponad 2,5 tysiąca fanów zapełniając trybuny do ostatniego miejsca. Sympatycy sosnowiczan głośno dopingowali swój zespół, ale nie na wiele się to zdało. Unia okazała się drużyną lepszą i odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w Tauron Hokej Lidze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - UNIA OŚWIĘCIM

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Bramki 0:1 Andrij Denyskin - Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (10), 0:2 Mark Kaleinikovas - Daniel Olsson Trkulja, Roman Diukow(44), 1:2 Riley Lindgren - Nikita Bucenko (58)