Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje 2022 z Muzeum Miejskim w Żywcu. Na dzieci czekają historyczne warsztaty i spacery!

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje 2022! Ulubiony okres w roku każdego dziecka, to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy, a także rozwijania swoich zainteresowań. Wszystkie dzieci, chcące lepiej poznać historię naszego miasta, a także spotkać się z jego dziedzictwem kulturowym, powinny zainteresować się ofertą wakacyjną Miejskiego Muzeum w Żywcu!

Warsztaty w Muzeum Miejskim w Żywcu

W ramach wakacyjnych zajęć pracownicy muzeum przygotowali 3 różne warsztaty. Na dzieci czekają:

  1. Pogadanka historyczna „Poznajemy zabytki Żywca” (Dział Historii) w trakcie pieszej wycieczki uczestnicy spotkania poznają historię miasta Żywca oraz jego najcenniejsze zabytki. Spacer rozpocznie się na Starym Zamku, gdzie pracownicy muzeum przedstawią historię powstania budynku, ciekawostki związane z dawnymi jego mieszkańcami i legendy, które wiążą się z tym miejscem. Kolejnymi etapami spaceru będą park oraz rynek miejski, gdzie dzieci również usłyszą sporo ciekawostek historycznych o naszym mieście. W trakcie spaceru planowane są quizy z nagrodami dla najaktywniejszych uczestników zabawy.
  2. Warsztaty archeologiczne „Nie święci garnki lepią” (Dział Archeologii) to spotkania muzealne, które przybliżą historię garncarstwa, działalności człowieka bez której trudno sobie wyobrazić życie naszych przodków. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać własne garnki, dzięki czemu zapoznają się z trudami pracy dawnych rzemieślników.
  3. Warsztaty etnograficzne „Ludowe inspiracje letniej kreatywności dzieci. Malarstwo na szkle” (Dział Etnografii) to spotkania o charakterze etnograficznym kierowane do dzieci i młodzieży. Żywiecczyzna to region o bardzo bogatym dorobku kulturowym. Spośród wielu dziedzin sztuki ludowej to właśnie malarstwo na szkle zajmuje bardzo ważne miejsce, gdyż wiele lat temu było popularne w naszym regionie. Uczestnicy na wystawie etnograficznej będą mogli obejrzeć najstarsze i najciekawsze przykłady obrazów na szkle pochodzących z Żywiecczyzny, omówione zostaną różnice w zdobnictwie poszczególnych grup żywieckich obrazów. Część praktyczna spotkań to warsztaty, gdzie uczestnicy zapoznają się z techniką malowania oraz etapami powstawania obrazów. Na zakończenie własnoręcznie na specjalnie do tego celu przygotowanej szybie namalują własną kompozycje inspirowaną żywiecką sztuką ludową bądź otrzymają gotowe szablony z wybranymi przez siebie motywami.

Cena i czas warsztatów

Pierwsze warsztaty ruszają już 5 lipca. Każde spotkanie trwa około godziny, a ich koszt wynosi 8 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego pracownicy muzeum proszą o wcześniejszy zapis. Dane kontaktowe oraz dokładne terminy wszystkich zajęć znajdziecie na stronie muzeum.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto