Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tytoniowy gigant JTI zbudował za 200 mln dolarów nową fabrykę w Łódzkiem. Wchodzi z nową marką [Materiał partnerski]

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Zakład powstał za ponad 200 mln dolarów w związku z wprowadzeniem na rynek nowej marki
Zakład powstał za ponad 200 mln dolarów w związku z wprowadzeniem na rynek nowej marki JTI
Za ponad 200 milionów dolarów koncern Japan Tobacco International wybudował nową fabrykę w swoim wielkim kompleksie produkcyjnym w Łódzkiem. W zakładzie, jedynym na świecie poza Japonią, powstają wkłady tytoniowe do wprowadzanego na rynek innowacyjnego urządzenia do podgrzewania tytoniu. Tym samym całkowita kwota inwestycji japońskiego giganta w naszym kraju wzrosła do blisko 1,3 mld dolarów.

Nowy zakład powstał w kompleksie fabryk znajdującym się w Starym Gostkowie w gminie Wartkowice (powiat poddębicki). Inwestycja dała już ponad 100 nowych miejsc pracy, a koncernowi ma pozwolić na skuteczną ekspansję na rynku

- To idealny moment na wejście na polski rynek z innowacyjną japońską technologią do podgrzewania tytoniu. JTI Polska jest drugą największą firmą tytoniową w kraju i jestem przekonany, że dzięki ekspansji w szybko rozwijającej się kategorii nowatorskich wyrobów tytoniowych nasza pozycja w Polsce będzie jeszcze silniejsza – mówi Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska.

Rynek podgrzewanych wyrobów tytoniowych w Polsce – jak podkreśla JTI - bardzo dynamicznie się rozwija i stanowi dziś ponad 10 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych, a w Warszawie to już ponad 25 proc. Jego wartość szacuje się – bagatela - na 4,8 miliarda złotych. Nowoczesna fabryka w Starym Gostkowie k. Łodzi zwiększa więc produkcję, żeby zaspokoić rosnący popyt na te produkty w Polsce i na świecie.

- Uruchomienie produkcji wkładów tytoniowych na polski rynek, a także dla innych europejskich krajów już przyczynia się do rozwoju fabryki JTI w Polsce. Tylko w tym roku zwiększyliśmy zatrudnienie o ponad 100 osób, a wartość inwestycji w fabrykę przekroczyła 200 mln dolarów – wylicza Yan Sobolevskyy, dyrektor operacyjny fabryki JTI Polska.

- To jedyna taka fabryka JTI poza Japonią i spodziewamy się kolejnych znaczących inwestycji w produkcję wyrobów nowatorskich i w całe centrum produkcyjne w Starym Gostkowie – dodaje.

Grupa Japan Tobacco – jak informuje koncern - planuje zainwestować w latach 2023-2025 300 miliardów jenów (co stanowi nieco ponad 2 mld dolarów) w światową ekspansję wyrobów z podgrzewanym tytoniem.

Japoński gigant tytoniowy działa na całym świecie, w Polsce od 16 lat

Japan Tobacco International) to międzynarodowa firma tytoniowa działająca w ponad 130 krajach. Jest globalnym właścicielem marek (drugiej na świecie pod względem sprzedaży) oraz poza Stanami Zjednoczonymi. Inne globalne marki to m.in. Grupa JTI jest również ważnym graczem na rynku alternatywnych wyrobów tytoniowych. Siedzibą JTI jest Genewa (Szwajcaria). JTI zatrudnia na całym świecie ponad 46 tys. osób i przez dziewięć ostatnich lat była wyróżniana nagrodą Global Top Employer przyznawaną najlepszym międzynarodowym pracodawcom. JTI
należy do Grupy Japan Tobacco Inc., której siedziba znajduje się w Tokio.

Japoński koncern obecny jest w Polsce od 2007 roku i od tamtego czasu zainwestował w naszym kraju blisko 1,3 mld dolarów. Obecnie firma posiada 4 nowoczesne zakłady, w których produkuje niemal wszystkie kategorie wyrobów tytoniowych. W 2019 r. firma otworzyła również Globalne Centrum Usług Biznesowych w Warszawie. Łączne zatrudnienie grupy JTI w Polsce wynosi ponad 3,4 tys. osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto