Szombierki Bytom wygrały drugi mecz z rzędu

MARCIN ZASADA
Piłkarze Szombierek (w ciemnych strojach) pokonali u siebie częstochowian.
Olimpia Piekary Śląskie niespodziewanie zremisowała 1:1 z GKS-em Bobrek Karb Bytom, a bytomskie Szombierki pokonały u siebie Victorię Częstochowa 2:1 w ósmej kolejce I grupy IV ligi.

Olimpia Piekary Śląskie niespodziewanie zremisowała 1:1 z GKS-em Bobrek Karb Bytom, a bytomskie Szombierki pokonały u siebie Victorię Częstochowa 2:1 w ósmej kolejce I grupy IV ligi. Szczególnie ważne było drugie z rzędu zwycięstwo Szombierek, które wreszcie wyrwały się ze strefy spadkowej i awansowały na 12 pozycję w tabeli.

Skutecznością wreszcie błysnął Daniel Galuch, zdobywca dwóch bramek dla bytomian. Pierwszą zdobył w 42. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na nim, a drugą strzelił w 51. minucie. Jedyna bramka dla Victorii padła w 52. minucie po strzale Michała Pasieki.

- Mam nadzieję, że Galuch wreszcie się przebudzi i zacznie strzelać więcej bramek. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Cały czas szukam jednak rozwiązań w środku pola. Być może w następnym meczu wypróbuję od pierwszych minut Dariusza Toszka - powiedział "DZ" trener Zenon Lissek.

- Teraz czeka nas trudny mecz z Unią Strzemieszyce. Jedziemy tam, żeby nie przegrać.

Skład Szombierek: Krzysztof Poloczek - Piotr Duczek, Michał Szmelik, Robert Lasek, Rafał Walczak (45 Dariusz Toszek), Adam Smutek, Paweł Machura (89 Fabian Dworaczek), Mirosław Bąk, Łukasz Nowak (68 Artur Pośpiech), Rafał Zuga, Galuch.

Bardzo ważny punkt zdobyła Olimpia Piekary Śląskie. W tym wypadku można mówić o dużej niespodziance, ponieważ piekarzanie przystępowali do meczu z Bobrkiem w roli słabeusza. Bytomianie mieli wiele szans na zwycięstwo, jednak większość z nich zmarnowali. W 87. minucie Adam Maj nie wykorzystał rzutu karnego. Z 11 metrów strzelił obok słupka. Bramkę dla Olimpii strzelił w 72. coraz lepiej grający Jacek Śmiglarski. W 40. minucie prowadzenie dla bytomian zdobył Mariusz Wloka.

Skład Olimpii: Michał Duda - Łukasz Cuglowski, Grzegorz Krzemień (78 Paweł Mędzikowski), Szczepan Puza, Michał Wolf, Dariusz Ćwieląg (65 Sebastian Tomaszewski), Grzegorz Mazik, Przemysław Kamiński (69 Mirosław Okorski), Marek Kłys, Artur Patoń, Śmiglarski.

Skład GKS-u: Marek Szydłowski - Tomasz Nowak, Mirosław Hajzler, Marek Kasprzyk, Rafał Stanko, Krzysztof Górecko, Wloka, Marcin Kaczmarczyk (67 Maj), Sebastian Gadawski (81 Michał Magdziak), Kamil Pawlak, Tomasz Bomba.