Sanok rozbity!

(MZ)
Znakomity mecz oglądaliśmy w piątek na lodowisku w Bytomiu. Hokeiści Polonii Bytom zdeklasowali wicelidera II ligi, zespół KH Sanok wygrywając aż 7:2. Cały mecz przebiegał pod dyktando bytomian, którzy już w pierwszej ...

Znakomity mecz oglądaliśmy w piątek na lodowisku w Bytomiu. Hokeiści Polonii Bytom zdeklasowali wicelidera II ligi, zespół KH Sanok wygrywając aż 7:2. Cały mecz przebiegał pod dyktando bytomian, którzy już w pierwszej tercji prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Piotr Hałas i Adrian Krzysztofik.

Drugą tercję Polonia wygrała 4:1 i pogrążyła rywali. Najpierw bramkę zdobył Marcin Pomian, a potem dwie dodał Marcin Ciesiołka. Drugiego gola w tym meczu zdobył też Krzysztofik. Goście odpowiedzieli jedynie bramką Roberta Kosteckiego. W trzeciej tercji obronę KH Sanok ośmieszył Robert Mandla i zdobył siódmego gola dla Polonii. Wynik na 7:2 ustalił Bogusław Rąpała.

Wygląda na to, że w parze z dobrymi wynikami w Polonii poprawią się również kwestie organizacyjne. Na piątkowym meczu gościł Mirosław Błoch, prezes lokalnej telewizji kablowej "Silesia TV", która swym zasięgiem obejmuje takie miasta, jak Bytom, Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze, czy Siemianowice Śląskie. - Chcemy retransmitować mecze Polonii - wyjaśnił. - Jestem wielkim fanem hokeja i mam nadzieję, że uda nam się pomóc temu klubowi. Dzięki temu łatwiej będzie pozyskać sponsorów, którzy jeśli wspomogą Polonię, otrzymają u nas na przykład korzystny rabat.