Polonia nieturniejowa

(mz)
Hokeiści Polonii Bytom nie mają szczęścia do przedsezonowych turniejów. Niedawno nie sprostali rywalom w zawodach w Jastrzębiu, zaś w ubiegły weekend zajęli czwarte miejsce w znacznie silniej obsadzonej imprezie w ...

Hokeiści Polonii Bytom nie mają szczęścia do przedsezonowych turniejów. Niedawno nie sprostali rywalom w zawodach w Jastrzębiu, zaś w ubiegły weekend zajęli czwarte miejsce w znacznie silniej obsadzonej imprezie w Toruniu.

W pierwszym spotkaniu poloniści ulegli 2: 5 litewskiej Energii Elektrenai 2: 5. W pierwszej tercji podopieczni trenera Andrzeja Tkacza dwukrotnie obejmowali prowadzenie po strzałach Petra Tokosa i Gabriela Da Costy.

Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą, a po bezbramkowych kolejnych dwudziestu minutach, o swoim zwycięstwie przesądzili w ostatniej tercji. Polonia długo toczyła też wyrównaną walkę z gospodarzami turnieju, drużyną TKH Toruń. Po pierwszej tercji TKH prowadził 2: 0, ale później, po golach Sebastiana Owczarka i Daniela Mraczki było już tylko 2: 3.

Końcówka znów należała jednak do rywali. Na koniec zawodów poloniści ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju, białoruskiemu HK Brest.