Polonia Bytom - KH Sanok 3:1

Jacek Sroka
Łukasz Rutkowski (z lewej) w meczu z KH Sanok strzelił drugiego gola dla Polonii Bytom
Trenerskie roszady ============06 Autor zdjecia 5 left(708282)============ F0t. arkadiusz gola ============06 PodpisZdjecia(708284)============ Łukasz Rutkowski (z lewej) w meczu z KH Sanok ...

Trenerskie roszady

============06 Autor zdjecia 5 left(708282)============

F0t. arkadiusz gola

============06 PodpisZdjecia(708284)============

Przejęcie drużyny Polonii przez Janusza Syposza odmieniło ekipę beniaminka ekstra-ligi. W piątek bytomianie wygrali w Gdańsku ze Stoczniowcem, a wczoraj na własnym lodowisku pokonali KS Sanok. Była to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Polonii nad sano-czanami, którzy bezpośrednio wyprzedzają ją w tabeli.

- Cieszymy się bardzo z dwóch wygranych. Mecz może nie był w naszym wykonaniu najlepszy, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punky - powiedział trener Syposz, który jednak będzie prowadził zespół tylko do końca miesiąca.

- W środę podpiszemy umowę z czeskim trenerem Dawidem Kanią. To młody szkoleniowiec, a my chcemy zobaczyć jak sobie będzie u nas radził, dlatego kontrakt zostanie zawarty na okres próbny tylko na miesiąc. Później zdecydujemy co dalej. W prowadzeniu drużyny pomagać mu będzie oczywiście Janusz Syposz - stwierdziła prezes Polonii Anna Brabańska.

Czeski szkoleniowiec oglądał wczoraj mecz w Bytomiu. - Na pewno można grać lepiej w hokeja, ale ważne, że Polonia wygrała to spotkanie. Widać, że zawodnicy są zmęczeni sporą dawką meczów. Rezerwy tkwią także w taktyce - powiedział trener Kania.

Trenerskie roszady to jednak nie tylko bytomaska specjalność. W sobotę doszło także do zmiany szkoleniowca w Sanoku. - Po piątkowej porażce z Naprzodem zarząd klubu podziękował za usługi Andrzejowi Słowakiewiczowi. Dziś mnie wpisano do protokołu jako trenera, ale tak naprawdę nim nie jestem. Mam nadzieję, że nowy szkoleniowiec poprowadzi zespół już we wtorkowym meczu z Podhalem - stwierdził doświadczony obrońca Sanoka Tomasz Demkowicz występujący w roli grającego trenera.

Goście mieli we wczorajszym meczu przewagę, ale trafili na świetnie dysponowanego Zbigniewa Szydłowskie-go. Z kolei bramkarz Sanoka Krzysztof Zborowski popełnił dwa proste błędy przepuszczając do siatki strzały z dystansu Daniela Mraczki i Łukasza Rutkowskiego. Trzeciego gola w ostatniej tercji dorzucił Paweł Garbarczyk. Sanoczanie dopiero w 59 min odczarowali bramkę Polonii. W ostatniej minucie wycofali bramkarza, ale więcej goli już nie strzelili.

26. kolejka PLH

Polonia Bytom - KH Sanok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)Bramki: 1:0 Daniel Mraczka (5), 2:0 Łukasz Rutkowski (36), 3:0 Paweł Garbarczyk (53), 3:1 Adrian Maciejko (59). Kary: Polonia - 4; KH - 8 minut. Widzów: 500.

GKS Tychy - Unia Oświęcim 9:0 (6:0, 1:0, 2:0)Bramki: 1:0 Tomasz Proszkiewicz (7), 2:0 Piotr Sarnik (11), 3:0 Mariusz Jakubik (14), 4:0 Bartłomiej Gawlina (16), 5:0 Łukasz Sokół (18), 6:0 Bartłomiej Gawlina (20), 7:0 Michał Woźnica (30), 8:0 Michał Woźnica (44), 9:0 Michał Woźnica (60).Kary: GKS - 28; Unia - 42 minuty. Widzów: 400.

Wojas Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)Bramki: 0:1 Marek Pohl (28), 0:2 Tomasz Jóźwik (38), 0:3 Marek Koszowski (60).Kary: Podhale - 30; Naprzód - 26 min. Widzów: 800.

Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec 5:4 (1:0, 1:4, 3:0) Bramki: 1:0 Wojciech Jankowski (11), 1:1 Karel Horny (21), 1:2 Vladimir Luka (25), 1:3 Mariusz Puzio (26), 1:4 Waldemar Klisiak (27), 2:4 Zdenek Jurasek (30), 3:4 Roman Skutchan (42), 4:4 Mateusz Rompkowski (45), 5:4 Maciej Urbanowicz (57).Kary: Stoczniowiec - 2; Zagłębie -12 minut. Widzów: 2000.

Cracovia ComArch - TKH Toruń 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

1. Cracovia 26 61 100-53

2. GKS Tychy 26 51 89-65

3. Stoczniowiec 26 50 96-75

4. Zagłębie 26 48 96-72

5. Podhale 26 42 110-83

6. Naprzód 26 41 87-88

7. TKH Toruń 26 35 87-91