Polonia Bytom - Cracovia 4:4

Marcin Zasada
Szkoda, że Andrzej Secemski (z lewej) nie przypieczętował dobrej gry zdobyciem gola.
Łukasz Sosnowski po raz drugi w tym sezonie stanął w bramce Polonii Bytom z powodu kontuzji Zbigniewa Szydłowskiego. Znakomity bramkarz niebiesko-czerwonych nadal odczuwa skutki urazu, którego doznał podczas meczu z ...

Łukasz Sosnowski po raz drugi w tym sezonie stanął w bramce Polonii Bytom z powodu kontuzji Zbigniewa Szydłowskiego. Znakomity bramkarz niebiesko-czerwonych nadal odczuwa skutki urazu, którego doznał podczas meczu z SMS-em Sosnowiec. 19-letni Sosnowski miał w meczu z Cracovią lepsze i gorsze momenty, ale w dogrywce uratował remis 4:4, broniąc rzut karny, wykonywany przez Jarosława Drozdowicza.

Już w pierwszej minucie prowadzenie objęli gospodarze. Sosnowskiego pokonał Dominik Pawlik. Siedem później wyrównał Robert Mandla, ale w 10 minucie Stanisław Urban ponownie zaskoczył młodego bramkarza Polonii. Bytomianie wyrównali w trzeciej minucie drugiej tercji. Podanie Andrzeja Banaszczaka na bramkę zamienił Adrian Krzysztofik.

Trzecia tercja dość długo układała się po myśli polonistów. W 46 minucie Krzysztofik ponownie trafił do bramki Cracovii, wykorzystując asystę Łukasza Steckiewicza. Gdy trzy minuty później na 4:2 podwyższył Maciej Pluskota (podanie Krzysztofika), wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu Polonii. W końcówce niebiesko-czerwoni nie ustrzegli się jednak błędów, które bezlitośnie wykorzystali krakowianie. Najpierw Paweł Kozendra w 53 minucie, a potem Jarosław Drozdowicz 90 sekund później ponownie doprowadzili do remisu. W dogrywce szanse na wygraną zmarnowali gospodarze. Drozdowicz z rzutu karnego nie potrafił pokonać Sosnowskiego.

- W końcówce spotkania straciliśmy dwie niepotrzebne bramki. Zawodnicy nie pokryli rywali i Cracovia to wykorzystała - uważa trener Adam Fras. - Z gry mieliśmy więcej klarownych sytuacji na strzelenie gola. Jednak odkąd brakuje w drużynie Dariusza Puzi, skuteczność jest naszą słabą stroną. Po meczu pozostał niedosyt, gdyż mogliśmy go wygrać. Z Cracovią najprawdopodobniej spotkamy się w play-off, ale w tej chwili to my jesteśmy wyżej w tabeli.

Skład Polonii: Łukasz Sosnowski - Łukasz Steckiewicz, Andrzej Banaszczak; Marcin Piecuch, Arkadiusz Zając; Artur Orłoś, Janusz Syposz - Andrzej Secemski, Daniel Kukulski, Arkadiusz Orłoś; Robert Mandla, Adrian Krzysztofik, Zbigniew Sierocki; Maciej Pluskota, Piotr Hałas, Jarosław Wojnarowski.