Piąta kolejka ligi wojewódzkiej

STANISŁAW WAWSZCZAK
Ze spuszczonymi głowami "gwiazdorzy" wysłuchują uwag trenera Jerzego Chmielewskiego, przed czwartym decydującym setem.
Tarnogórscy siatkarze rozegrali piątą kolejkę ligi wojewódzkiej. UKS Gwiazda, po zaciętym meczu uległ Dąbrowiakowi 1:3 (25:19, 15:25, 21:25 i 28:30). A dobrze się zaczęło.

A dobrze się zaczęło. Podopieczni trenera Jerzego Chmielewskiego dość łatwo wygrali pierwszego seta. W drugim, po kilku nieudanych zagrywkach "Gwiazdy", gra robi się jednostronna.

Nasi wyraźnie odpuszczają seta i goście łatwo go wygrywają. W trzecim secie od początku widać nerwowość w poczynaniach naszych zawodników. Dalej zawodzi zagrywka, a zbicia z lewego skrzydła, główna broń tarnogórzan, są nieskuteczne. Przez cały set żadna z drużyn nie osiąga większej przewagi. W końcówce dąbrowiacy odskakują na cztery punkty i wygrywają. Do czwartego seta przystępują rozpędzeni. Mają głośny doping, można odnieść wrażenie, że mecz odbywa się w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy punkt zdobywa "Gwiazda", ale na tym się kończy. Przeciwnicy uzyskują dwu-, trzypunktową przewagę. W końcówce nasi podrywają się. Kilka udanych ataków Adama Łapuszyńskiego i Adama Prasołka doprowadza do stanu 18:18. Za chwilę jest jednak 20:24 i następują meczbole. "Gwiazda" broni pierwszego, drugiego, trzeciego, czwartego meczbola.

Widać determinację w grze naszych siatkarzy. Łapuszyński zbija z pierwszej piłki, 27:26 dla "Gwiazdy" i szansa na odwrócenie losów spotkania. Za chwilę jeszcze raz prowadzimy, 28:27. Niestety, nieudana zagrywka w siatkę Tomka Brody, potem zbicie Łapuszyńskiego poza pole gry i na koniec nieskuteczny blok dają zwycięstwo Dąbrowiakowi.

- Zepsuliśmy dziewiętnaście zagrywek - komentuje po meczu Prasołek, kapitan "Gwiazdy". - Załamaliśmy się psychicznie w momencie, kiedy gra zaczęła się nam nie układać.

"Sorbona" gładko wygrała na wyjeździe z Polonią Łaziska 3:0 (25:22, 25:20 i 25:22). W naszym zespole nie wystąpił z powodu zabiegu chirurgicznego dotychczasowy kapitan, Tomasz Kolczok.

Jutro "Gwiazda" podejmuje Polonię Łaziska, a "Sorbona" Michałkowice. Oba spotkania o godz. 17.00.

1. KS Metalik Radz. 4 8 12:4

2. UKS Sorbona T.G. 5 9 14:5

3. KS Kłomnice 5 8 11:8

4. UKS Dąbrowiak D.G. 5 8 10:8

5. UKS Gwiazda T.G. 5 7 9:10

6. Polonia Poraj 5 7 9:11

7. Polonia Łaziska 5 6 3:13

8. MUKS Michałkowice 4 4 3:12