Podsumowanie mobilności nauczycieli w ramach projektu Erasmus+

2015-10-24 12:54:52

W piątek 23/10/2015 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyło się zakończenie trwającego 12 miesięcy projektu „Pomost między nauką a zatrudnieniem”. Był to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ - Mobilność osób uczących się i pracowników. Projekt skierowany był do 16 nauczycieli przedmiotów zawodowych szkoły. Zakładał on cztery mobilności do zagranicznych partnerów we Francji, Czechach, Norwegii i Portugalii. Mobilności zostały zrealizowane pomiędzy marcem a majem 2015.
Dzięki mobilnościom do zagranicznych instytucji nauczyciele Zespołu Szkół mogli poznać systemy kształcenia zawodowego krajów goszczących, porównać je z systemem polskim, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, wizytach studyjnych w placówkach kształcenia zawodowego, władz miejskich oraz pracodawców. Uczestnicy brali również udział w lekcjach w partnerskich szkołach zarówno jako obserwatorzy jak i prowadzący. Językiem roboczym wszystkich mobilności był język angielski.
Podczas piątkowego spotkania przedstawiono raport z wszystkich czterech wyjazdów. Pokazano film, prezentację, publikację stworzoną przez uczestników. Beneficjenci podzielili się z kolegami oraz zaproszonymi gośćmi spostrzeżeniami, komentarzami, wyciągnęli wnioski pokazując najciekawsze rozwiązania podejrzane u partnerów możliwe do wprowadzenia w placówce, w której na co dzień pracują.
Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących pan Artur Lubos wręczył uczestnikom dokumenty poświadczające zrealizowane mobilności i nabytą wiedzę i doświadczenie. Jednym z nich był Europass Mobilność sygnowany przez Krajowe Centrum Europass w Warszawie.
ZSTiO jest pierwszą szkołą w Bytomiu, która dostała środki na realizację projektu dla nauczycieli w ramach programu Erasmus+. Szkoła ta stara się mocno inwestować w swoją kadrę edukacyjną. W zrealizowanych jak do tej pory projektach szkoleń dla nauczycieli (Leonardo da Vinci – VETPro, Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej, EFS POKL, Erasmus+, Wizyty Studyjne) zrealizowano już prawie 50 mobilności zagranicznych. Warto również wspomnieć, że ZSTiO jest również bytomskim liderem jeśli chodzi o organizację praktyk zawodowych za granicą. Jak do tej pory wyjechało na staże 100 uczniów, a następny projekt (właśnie realizowany) pozwoli na odbycie staży kolejnym 48 uczniom szkoły.
Zapraszamy do zapoznania się z detalami na temat ostatniego projektu. Wszelkie informacje znajdują się na jego stronie internetowej:
http://zstio.bytom.pl/index.php/programy-europejskie/erasmus-ksztal-i-szkol-zaw/mobilnosc-edukacyjna/2014-mob-kadry

Jesteś na profilu Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu - stronie mieszkańca miasta Bytom. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.