Pierwsza mobilność ZSTIO w ramach nowego projektu Erasmus+

2015-11-17 21:52:10

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wiele się w tym roku znowu dzieje. Mowa o programach europejskich. Najpierw uczniowie wyjechali do Mediolanu na tygodniowe spotkanie robocze w ramach projektu partnerskiego, później szkoła ta gościła uczestników innego, podobnego projektu z Hiszpanii i Turcji, natomiast obecnie dwunastu uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk odbywa staż zawodowy w hiszpańskiej Grenadzie. Mogą oni zrealizować praktykę zawodową dzięki projektowi "Odkryj swoje możliwości zawodowe w Europie i uwierz w siebie" realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Mobilność to nie tylko praktyka zawodowa w firmach informatycznych, to również kurs języka hiszpańskiego czy program kulturowy w ramach którego uczniowie zwiedzają nie tylko największe zabytki Grenady, ale również innych andaluzyjskich miast jak Malaga, Kordoba czy stolica Andaluzji - Sewilla. Staż potrwa przez cztery tygodnie. Klasowi koledzy beneficjentów odbywają w tym samym czasie praktyki zawodowe w firmach informatycznych w Bytomiu i okolicach.
Przypomnijmy, to pierwsza z czterech mobilności realizowanych w ramach projektu. Druga zakłada wysłanie 12-osobowej grupy ekonomistów i mechatroników do Cork w lutym 2016, trzecia informatyków do Sewilli w październiku 2016 i w końcu czwarta ponownie ekonomistów i mechatroników do Irlandii w marcu 2017 roku. W sumie z projektu skorzysta 49 uczniów ZSTiO.
To największy projekt tego typu realizowany do tej pory w Bytomiu. W przeciągu kilku ostatnich lat szkoła z ulicy Modrzewskiego w Bytomiu umożliwiła realizację zagranicznych praktyk zawodowych w sumie 164 uczniom oraz zagranicznych szkoleń dla 40 nauczycieli. Liczba wszystkich mobilności zrealizowanych przez ZSTIO przekroczyła już 340. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących chce pozostać bytomskim liderem w kontekście współpracy europejskiej i zapowiada kolejne działania na najbliższe lata.

Jesteś na profilu Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu - stronie mieszkańca miasta Bytom. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.