KH Sanok - Polonia Bytom 5:2

(mz)
Fatalna pierwsza tercja zadecydowała o niedzielnej porażce hokeistów Polonii Bytom w Sanoku. Poloniści stracili w niej aż cztery bramki. Później tylko zmniejszyli rozmiary porażki. Ostatecznie przegrali z KH 2:5.

Ostatecznie przegrali z KH 2:5.

Gospodarze wygrali to spotkanie zupełnie zasłużenie - oddali dwukrotnie więcej strzałów niż bytomianie. W przypadku bramek proporcje są niemal identyczne. W pierwszych dwudziestu minutach Zbigniewa Szydłowskiego pokonywali Pavel Melichercik (już trzecia minuta), Lubomir Caban, Tomasz Demkowicz i Adrian Maciejko.

Po zmianie stron pewni wygranej sanoczanie nie forsowali tempa, co szybko wykorzystała Polonia i po golach Pavla Urbana oraz Jakuba Lustinca, w 25. minucie przegrywała już tylko 2:4. Podopiecznych trenera Janusza Syposza na ziemię sprowadził jednak Michał Radwański, który trzy minuty później ustalił wynik spotkania.

Dziś o godz. 18. Polonia gra na wyjeździe z Unią Oświęcim. W niedzielę o tej samej porze podejmuje TKH Toruń.

KH Sanok - Polonia Bytom 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Bramki: Pavel Melichercik (3.), Lubomir Caban (9.), Tomasz Demkowicz (10.), Adrian Maciejko (18.), Michał Radwański (29.) - Pavel Urban (21.), Jakub Lustinec (25.).

Polonia: Szydłowski - Piecuch, Urban; Banaszczak, Steckiewicz; Kowalski, Lerch - Kuźniecow, Lustinec, Tokos; Puzio, Rutkowski, Salamon; Garbarczyk, Kłaczyński, Krokosz.