Wybierz region

Wybierz miasto

  Kresowe miasta i miasteczka. Fotografie Józefa Dańdy

  Muzeum Górnośląskie - Korfantego
  Bytom, ul. Korfantego W./34, +48 32 281 97 33

  Od 18.11.2016 do 22.01.2017

  • 6zł

  Józef Dańda to człowiek wielu pasji: działacz społeczny, krajoznawca, organizator życia kulturalnego, przede wszystkim jednak wybitny fotografik. Jego ulubionym tematem fotograficznym był pejzaż, ale uwieczniał także architekturę, folklor, wykonywał zdjęcia dokumentacyjne i reporterskie.

  Urodził się w 1895 roku na Śląsku Cieszyńskim, a w 1922 r. przeniósł do Katowic. Od tego czasu Górny Śląsk stał się jego miejscem na ziemi i głównym obiektem fotograficznych zainteresowań. Głównym, ale nie jedynym. Podróżował bowiem z aparatem po całej Polsce, docierając m.in. na Kresy Wschodnie.

  Wystawa Kresowe miasta i miasteczka będzie prezentacją „kresowej fotografii” Józefa Dańdy ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego i Muzeum Historii Katowic.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]