Biegacze z Malborka w 40 Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim. Troje z nich na podium w swoich kategoriach wiekowych

Radosław Konczyński
Hanna Cielas była trzecia w kategorii kobiet 16-19 lat w biegu głównym.
Hanna Cielas była trzecia w kategorii kobiet 16-19 lat w biegu głównym. archiwum prywatne
Prawie 700 zawodników, a wśród nich reprezentanci Malborka, wzięło udział w 40 Biegu Szpęgawskim, który odbył się w minioną niedzielę (24 marca). W swoich kategoriach wiekowych najlepsi byli Łukasz Godlewski i Oskar Wąsik.

Kenijczycy najlepsi w 40 Biegu Szpęgawskim. Malborczcy też dobrze pobiegli

W Biegu Szpęgawskim rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach. Uczestnicy zawodów open ścigali się na 5 km, a uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych na 1 milę. W biegu głównym po drodze krajowej nr 22 z metą na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny najlepsze miejsce spośród malborczyków zajął Łukasz Godlewski z Beztlenowych Malbork. Był dziesiąty z czasem 16.24,79 minuty. Jednocześnie ten wynik zagwarantowało zwycięstwo w kategorii M40.

Bardzo dobrze spisał się Oskar Wąsik, zawodnik SKS Sokół Malbork, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego, który w biegu głównym zajął 15 miejsce open i 1 lokatę w kategorii 16-19 lat z czasem 16.34,64. W pierwszej pięćdziesiątce znalazł się jeszcze (33 miejsce) Marcin Tur z Klubu Biegacza Grupa Malbork w czasie 17.11,79.
Na podium w swojej kategorii znalazła się też Hanna Cielas, uczennica II LO w Malborku reprezentująca również DKS Powiśle Dzierzgoń. Zdobyła brązowy medal w czasie 25,02.38 (344 miejsce open, 66 lokata wśród kobiet).

Bieg główny ukończyły 364 osoby. Trzy pierwsze miejsca zajęli Kenijczycy, a zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo w czasie 14.29,40.

Ponad 50 zawodników wystartowało w biegu szkolnym na 1 milę. Jedynym uczestnikiem z Malborka był Kacper Kaniecki z II LO Malbork, który w kategorii 16-19 lat zajął 4 miejsce z czasem 5.08,02.

Przejazd naszych biegaczy na zawody został dofinansowane z budżetu miasta Malborka w ramach realizacji zadania „Sport to zdrowie - upowszechnianie LA” - informuje Norbert Sajkowski, trener Sokoła. - Zachęcam dzieci i osoby z dysfunkcjami na bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne, które odbywają się we wtorki w godz.15.40-17.40 w sali sportowej II LO przy al. Wojska Polskiego 493. A już wkrótce ruszymy też z kolejną edycją „Czwartków LA”.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!