WORD Bytom: Egzamin na prawo jazdy w nowej formule [OPINIE]

W poniedziałek drzwi do bytomskiego ośrodka egzaminacyjnego, gdzie można zdawać egzamin na prawo jazdy, po prostu się nie zamykały. Długa kolejka była do kasy, ale nie tylko. Także do egzaminacyjnych testów i jazd. Tych w nowej formule.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Jadwiga Jodłowska narzekała na długi czas oczekiwania.

- Zdawałam dzisiaj egzamin praktyczny, ale niestety, bez powodzenia. Kolejny termin mam w marcu, a jestem pewna, że to był tylko stres i mogłabym zdawać choćby jutro. Teorię zdawałam na starych zasadach, ale nie ukrywam, że jeśli kolejny egzamin praktyczny mi nie pójdzie, to biorąc pod uwagę rozpiętość terminów, czas ważności teorii może mi przepaść. I będę musiała zdawać na nowych zasadach - mówi z obawą.
Bernard Szulc zdawał teorię w nowej formule.

- Ciężko. W mojej grupie nikt nie zaliczył, w poprzedniej podobno dwie osoby. Dla mnie największym problemem był czas. Obrazki do pytań pojawiały się z opóźnieniem, nawet do trzech sekund. To mnie najbardziej denerwowało, bo wiedziałem, że nie mogę zastanawiać się dłużej - podkreśla.
Ma też porównanie ze starą formą egzaminu.

- Chyba była jednak łatwiejsza. Chociażby w tym, że na przykład wszystkie trzy odpowiedzi mogły być prawidłowe. Tu tak nie ma i trzeba być naprawdę pewnym. Wykucie na pamięć nic nie daje - podkreślał.
∨ Czytaj dalejKomentarze (26)

avatar
avatar
mariola27 (gość)

ja zdawałam wczoraj teorię udało się zdać za 2 podejściem na stronie www.zdamyto.pl są pytania które są bardzo podobne do tych z egzaminu państwowego warto z nich skorzystać powodzenia dla nowo zdających.

avatar
ruby (gość)

teraz podchodze do egzaminu teorytecznego w bytomiu i sie zastanawiam jak to bendzie ale z tego co widze co piszecie to na prawde jest ciezko mam klopot z tymi testami !! ma ktos na to jakis sposub aby bylo latwiej prosze o porady

avatar
Agusia (gość)

Kurs ukończyłam 15 grudnia, z powodów finanosych do teorii przystąpiłam w połowie lutego-zdałam za pierwszy razem.

Na egzamin praktyczny zapisałam się 15 marca-17 marca zdawałam. Udało mi się za pierwszym razem.
Po 4 miesiącach przerwy-z myślą, że na pewno mi się nie uda, bo "teraz nie pozwalają zdać za pierwszym razem bo Im się nie opłaca".. ""uwalają na pierdołach, żeby tylko mieć klientów"..., ZDAŁAM-w środę odbieram dokument :D

avatar
Tomek (gość)

Egzamin teoretyczny ogarnąłem za 7 podejściem.. straciłem po drodze całą pewność siebie i wiarę oraz cierpliwość, nerwy i worek pieniądzy. Teraz walcze z równie chorym egzaminem praktycznym. Wyjedzilem o wiele wiecej godzin niz przewiduje kurs by sie doszkolic, mimo ze nie mialam problemow w jezdzie. Jedna uwaga a zarazem pytanie do pracownikow WORDu w Bytomiu. Jesteście specjalnie szkoleni jak "uwalić" zdającego na kierowcę? Powody wyników negatywnych są absurdalne!

avatar
Karina (gość)

Jak to jest, że każdy test z płyty rozwalam z maksymalną ilością punktów, książkę i kodeks mogę recytować a przychodzę na egzamin teoretyczny - podejście 5 i nie zdaje? Pytania są skonstruowane tak żeby ludzie nie zdawali egzaminu. Pieniądze w kasach pewnie wam się zgadzają. Katastrofa!

avatar
kola (gość)

Kursy prawa jazdy w obecnej formie to głupota, streszczając uczą ruszyć samochód zmienić biegi, teorii i to co najdurniejsze parkowania, jazdy po łuku, jazdy po drogach które egzaminator może wybrać na egzaminie!!!!
Czego nie uczą? Myślenia za "kółkiem", odpowiedzialności wobec innych uczestników ruchu w tym kultury. Sprawa poruszania po drogach gdzie możemy więcej niż 50 km/h np. ekspresowych, autostradach to fikcja.
Efekt takiego kursu to kierowca który za którymś razem stwierdza "udało się - zdałam/łem" i co dalej? Mając utęsknione prawko uczy się na własną rękę prowadzenia samochodu bo kurs dał mu przygotowanie do "zdania" egzaminu nie do jazdy samochodem!!!!

avatar
sosna (gość)

egzamin 8.02.2013 zdałam za pierwszym razem!! kurs odbyłam w szkole u szwagrów, miałam wspaniałego instruktora( pozdrawiam Panie Koszula:) ) nowe testy, plac i wreszcie miasto... egzaminator Pan Adam...wielce cierpliwy...chyba dobrze trafiłam.

avatar
Jacek (gość)

Jestem po egzaminie....... Zdałem za I razem. Kurs zrobiłem w ZDZ-cie Bytom. Dziękuję p. Piotrowi profesjonalne wykłady i p. Januszowi za cierpliwość i wielką wyrozumiałość w jazdach praktycznych. Polecam wszystkim ten ośrodek!

avatar
driver (gość)

Warto także popatrzeć jak instruktorzy uczą adeptów L skręcania w lewo na jezdni dwukierunkowej przepis wyraźnie mówi "ustąp pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka i jadącym prosto oraz skręcającym w prawo oraz pieszym, przekraczającym drogę w którą wjeżdżasz, a po skręceniu zajmij prawy pas ruchu i jedź możliwie blisko prawej krawędzi jezdni" a jak jeżdżą??? manewr kończą na lewej stronie!! nie jednokrotnie twarzą w twarz z prawidłowo skręcającym z przeciwka a instruktor obraca głowę w druga stronę najgorsze z tego że adept będzie tak jeździł drugi aspekt to parkowanie na osiedlowych parkingach gdzie często dochodzi do drobnych kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia uczeń nabiera "dobrych odruchów" instruktorzy na szkolenie!!!

Wybierz kategorię