Przechadzając się przez śródmieście, zewsząd dochodzą do nas odgłosy cięcia, spawania, przybijania i ryk silników maszyn. Począwszy od pl. Kościuszki, na którym budowana jest Agora, po pl. Wolskiego, na drugim końcu ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przechadzając się przez śródmieście, zewsząd dochodzą do nas odgłosy cięcia, spawania, przybijania i ryk silników maszyn. Począwszy od pl. Kościuszki, na którym budowana jest Agora, po pl. Wolskiego, na drugim końcu ul. Dworcowej, gdzie trwa demontaż kładki.Jakby tego było mało, rozgardiasz panuje również na ul. Piekarskiej, gdzie remontowana jest kanalizacja. Roboty prowadzone w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom" obejmują także ulice Powstańców Śląskich, Grottgera, Chełmońskiego, Rudzkiego i Woźniaka. - Prace w tych rejonach potrwają do 30 września - zapowiada Agnieszka Klich, kierownik działu public relations Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Już niebawem remontów w ścisłym centrum Bytomia będzie jeszcze więcej. - W ramach podpisanego w ubiegłym tygodniu kontraktu prace będą prowadzone na ul. Piłsudskiego (na odcinku od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Matejki) oraz na ul. Katowickiej (na odcinku od ul. Rostka do ul. Korfantego). Jego wartość to ponad 1,9 mln euro netto - wylicza Agnieszka Klich.

Dzięki inwestycji na ulicy Piłsudskiego zostanie uregulowany problem zalewania drogi podczas silnych deszczów, co oznacza, że piwnice kamienic nie powinny być już podtapiane. Przypomnijmy: ul. Piłsudskiego jest położona niżej niż ulice, które ją otaczają. Takie usytuowanie powoduje, że spływają na nią wody z ulic Kwietniewskiego, Webera, Chrobrego, Strażackiej i Podgórnej, a nawet z Piekarskiej - i to z dwóch stron.

- Tak duża inwestycja prowadzona w centrum miasta będzie nastręczała trudności mieszkańcom i kierowcom. Ci pierwsi muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z hałasem, jaki będzie powodował pracujący ciężki sprzęt. Kierowcy natomiast muszą liczyć się z zamkniętymi drogami. Uciążliwości nie da się całkowicie wyeliminować, ale wykonawca będzie robił wszystko, by je zminimalizować - zapewnia Agnieszka Klich.

Aby roboty były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, prace będą prowadzone metodą bezwykopową. Natomiast życie mieszkańcom mają ułatwić objazdy.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!