Koty bywają gwiazdami internetu, na których można sporo zarobić. Z okazji Światowego Dnia Kota, który przypada 17 lutego, przedstawiamy Wam listę najbogatszych kociaków.

Dla wielu osób to właśnie kot jest najlepszym przyjacielem człowieka. Bo choć chadza własnymi ścieżkami, to można się z nim dogadać. Okazuje się też, że przy jego pomocy można podreperować domowy budżet. Jak? Wystarczy, że pupil stanie się gwiazdą sieci i ludzie go pokochają.

Czytaj też: Bultertier Jimmy: Słodki psiak brazylijskiego rysownika [zdjęcia]


Najlepszym tego przykładem jest Grumpy Cat (Zrzędliwy Kot). To chyba najbogatszy zwierzak w historii, który dzięki swojej minie zarobił miliony. Kot, a właściwie kotka wyglądająca na najbardziej niezadowolonego zwierzaka na świecie, według wyliczeń gazety "The Thelegraph" zarobiła już 100 mln dolarów. Nietypowa mina, która wyróżnia Tardar Source (bo tak naprawdę nazywa się kotka) sprawiła, że Grumpy Cat to jeden z najlepiej zarabiających zwierzęcych celebrytów.

Wkurzony kot rozbił bank

A zaczęło się od przypadku. Brat właścicielki kota, Tabathy Bundsen, we wrześniu 2012 roku wrzucił zdjęcie zwierzaka na serwis Reddit i kot z dnia na dzień stał się popularny. Właścicielka zwierzaka postanowiła rzucić pracę kelnerki i zająć się karierą Grumpy Cata. Zwierzak stał się bohaterem licznych memów, pojawił się m. in. na okładkach "The Wall Street Journal" i "New York Magazine". Najbardziej niezadowolony kot na świecie wystąpił w reklamie karmy dla zwierząt, został nawet twarzą mrożonej kawy. A to nie koniec, kot był też bohaterem książek i zagrał w filmie „Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever”. Znak handlowy Grumpy Cat i wizerunek kota zostały opatentowane. Marką z kotem w roli głównej zajmuje się profesjonalny menedżer. Dodajmy, że charakterystyczny grymas, dzięki któremu kot zarobił miliony, to wynik wady genetycznej związanej z karłowatością.Kocie krocie zza światów

Choć brzmi to nieco dziwnie, kot może zarabiać pieniądze także zza światów. Zrobił tak Fatso, czyli po polsku Grubas.

Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!