(© mat. policji)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Słone grzywny może zapłacić 22-letnia sprzedawczyni sklepu ogólnospożywczego w centrum Bytomia. Kobieta sprzedała gimnazjalistce papierosy na sztuki. Drugą wpadkę zaliczyła chwilę później, gdy jednym z klientów okazał się inspektor inspekcji handlowej, który wspólnie z bytomskimi policjantami przeprowadzał w sklepie kontrolę.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach (WIIH), przeprowadzili kontrolę w jednym ze sklepów przy ulicy Piłsudskiego. Jej celem było sprawdzenie informacji o tym, że w placówce tej prowadzi się sprzedaż papierosów na sztuki. Zanim kontrolerzy weszli do sklepu, jego drzwi opuściły dwie bardzo młodo wyglądające dziewczyny, z których jedna trzymała w dłoni kilka sztuk papierosów. W czasie, gdy policjanci ustalali okoliczności zakupu tytoniu przez 14-letnią gimnazjalistkę, do sklepu weszli pracownicy WIIH’u i korzystając ze swoich uprawnień, dokonali „zakupu kontrolowanego”, prosząc sprzedawczynię o kilka papierosów. Niespodziewająca się kontroli 22-letnia kasjerka podała wyjęte z opakowania papierosy, a ich sprzedaż zaksięgowała w kasie sklepowej.

Popełnione czyny są dwoma odrębnymi wykroczeniami, za które grożą grzywny nawet po 5 tysięcy złotych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: