Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To będą najpiękniejsze urodziny w życiu pani Grażyny, znanej w Bytomiu jako "Smerfetka". A wszystko dzięki nagłośnieniu akcji, która miała zmienić nastawienie do osób takich jak ona, czyli z pewnymi niepełnosprawnościami.

Pani Grażyna jest samotna. Ma II grupę inwalidzką. Ufna i z mentalnością dziecka, najbardziej cierpiała z powodu braku społecznej akceptacji. Po akcji zainicjowanej przez Sebastiana Kozielskiego, bytomskiego społecznika, wiele się zmieniło. Finał zaplanowano 26 lutego. O godzinie 16 w herbaciarni "Herbata"przy ul. Rycerskiej będzie czekał na panią Grażynę tort. A o godzinie 18.30. zaplanowano gromkie "100 lat" , które każdy będzie mógł odśpiewać dla pani Grażyny na bytomskim Rynku. Można oczywiście przynieść też upominek.

Wiadomości

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

e_czornik@...

Oj pamiętam lata wstecz ilu takich było jak "Smerfetka", ale ciesze się ze ktoś wreszcie zauwaza innych w potrzebie i to na taka skale,,,brawo,,nie mieszkam już w Bytomiu , ale bardzo mnie ciesza takie inicjatywy.

Załęska Barbara (gość)

Wspaniała inicjatywa! Gratuluję pomysłu i chociaż już nie mieszkam w Bytomiu to bardzo miło wspominam NASZĄ SMERFETKĘ zawsze pogodną i zadowoloną.Serdecznie pozdrawiam

Seli (gość)

Jestem pewna że nasz Bytomska Smerfetka chętnie przyjmie podarki oraz życzenia urodzinowe. Sto lat Pani Grażynko ! :-)

MIESZKANKA BYTOMIA (gość)

MA PAN RACJE,ZYCZE TEJ PANI JAK NAJLEPIEJ,ALE SZCZERZE MOWIAC JEST WIECEJ TAKICH OSOB,KTORZY TEZ POTRZEBUJA WSPARCIA I ODROBINE SERCA.

Lolobrygida den no zloty idymy na Bonanza Puklaty Paulek to godol. (gość)

Dobro robota pomogejcie Smerfetce jo na tyn geburtstag przijada i sie pojym geburtstagskuchen wypija kawa i zaspiewom na rynku sto lat sto lat dla Smerfetki. ( A Kozeieglowy i tyn zgorszony niych sie posiedzom we doma przi radyjo marijja) Pyrsk.

Koziegłowy (gość)

Nie ma wam wstyd że sobie robicie raklame gazety i pseudo -społeczniaka faworyzujecie naprawde nie ma wam wstydu Pani Smerfetce od lat pomaga min Ja od lat przeciez z jej 500zł nie da sie przeżyc od lat jest grupa ludzi ktora jej pomaga nigdy o tym nie pisala na FB nigdy nie wygrywala żadnych pseudo konkursów a wy dzis uwazacie sie za cudotwórców WSTYD WSTYD ale dla was to słowo obce

M.Nowacka-Goik

Myślę, że jednak nie. Ja przynajmniej nie widzę w tym żadnego pośmiewiska. A jeśli nadal nie jest Pan przekonany, to zapraszam, żeby zerknąć na Facebooka - https://www.facebook.com/events/850733271635020/?fref=ts Tu przeczyta Pan, jak wygląda "zabawa"
I nie ma mowy o żadnych kpinach, a zwyczajnie - ludzkie odruchy. Pozdrawiam :) Magdalena Nowacka-Goik

Oburzony (gość)

To jest jawna kpina. Urządzacie sobie zabawę kosztem biednej niepełnosprawnej kobiety. Wystawiacie ją na pośmiewisko. Jestem oburzony i zniesmaczony.