Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Równolegle z tradycyjnym wydaniem książka ukazuje się również jako audiobook, wydany przez Bibliotekę Akustyczną i W.A.B.

Tym razem nie spotkamy w kryminale Aleksandry Marininy milicjantki Kamieńskiej. Autorka powierzyła bowiem rozwikłanie kryminalnej zagadki pułkownikowi Stasowowi, w dodatku przebywającemu wraz z ośmioletnią córką na urlopie nad Morzem Czarnym. Stasow jest krytycznie nastawiony do pracy, którą dotąd wykonywał i zamierza po urlopie przejść na emeryturę. Ale los ma wobec niego inne plany. W kurorcie, w którym odbywa się festiwal filmowy, (jedną z organizatorek imprezy jest była żona Stasowa) zostaje zamordowana aktorka pretendująca do głównej festiwalowej nagrody. Potem – druga. I reżyser. Na tym nie koniec. W dodatku miejscowa milicja zupełnie bagatelizuje te zdarzenia, wyznaczając do prowadzenia śledztwa początkującego milicjanta bez doświadczenia. Stasow postanawia mu pomóc. Musi robić to jednak dyskretnie, bowiem jego obecność w kurorcie wyraźnie komuś się nie podoba.
Do akcji wkroczy naturalnie też kobieta – autorka powieści kryminalnych, zawodowa śledcza, która wykorzystuje urlop nad Morzem Czarnym, by napisać kolejną powieść. Między parą bohaterów nawiązuje się romans, niestety, z kolejnymi morderstwami w tle.
Skorumpowani lokalni przedstawiciele władzy prowadzą krwawą wojnę o władzę absolutną, nie licząc się z nikim. Czy sam Stasow, pozbawiony zaplecza milicyjnego zdoła przeciwstawić się kolejnym zbrodniom? I jaką zapłaci za to cenę?
Jak wszystkie kryminały Marininy, tak i ten czyta się dobrze. Wartka akcja i solidne tło społeczne zaspokoją nawet wybrednego czytelnika. I tylko żal, że nie ma tu Anastazji Kamieńskiej…

Aleksandra Marinina, Czarna lista, Wydawnictwo W.A.B., cena 34, 90 zł.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!