Znane już są terminy i limity przyjęć do pracy w policji. W roku 2017 do pracy w policji w woj. śląskim przyjętych ma być ponad 350 osób! Zainteresowani?

Praca w śląskiej policji. W 2017 roku przyjętych będzie ponad 350 osób

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach podpisał ogłoszenie w sprawie realizacji przyjęć w 2017 roku kandydatów do służby w jednostkach Policji województwa śląskiego. Zgodnie z tą informacją, szeregi policji śląskiego garnizonu zasili ponad 350 stróżów prawa.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy).

Terminy i limity przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2017 roku zostały przez Komendanta Głównego Policji określone dla województwa śląskiego następująco:

22 luty - 68 osób
23 maj - 70 osób
22 sierpień - 133 osoby
12 grudzień - 92 osoby.


Spośród kandydatów preferuje się dodatkowymi punktami (w ilości jak niżej) osoby posiadające następujące wykształcenie lub umiejętności:


WYMAGANE DOKUMENTY DO ROZPOCZĘCIA POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO:

podanie o przyjęcie do służby,
wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby – część A i B
kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu),
kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały do wglądu),
książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową i dowód osobisty (oba dokumenty do wglądu).

Dokumenty składa się osobiście w komórkach kadrowych komend miejskich/powiatowych Policji województwa śląskiego w godzinach ich urzędowania.

Praca

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jacek (gość) (www)

Dostałeś mandat ponieważ złamałeś prawo. A Policjanci byli od tego by wyegzekwować od ciebie stosowną karę. I mieli rację byś napisał do stosownego urzędu postulat o zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych. Ale póki co to MUSISZ przechodzić po tym istniejącym przejściu, a jak nie to kolejny mandat. Policjanci nie są od stanowienia prawa tylko od jego egzekwowania.

www (gość)

Patrzę na to zdjęcie pań w mundurach i zastanawiam się po co pchacie się do tego bagna??????
Dzisiaj taka pani z panem mnie spisali. Rzekomo przechodziłem w niedozwolonym miejscu.Miejscu, gdzie faktycznie pasy powinny być i od wielu lat przechodzą wszyscy piesi wychodzący z autobusu.(Ruda Śląska-Halemba, ul.Solidarności)Pasy są, ale w miejscu gdzie być nie powinny , z dala od przystanku autobusowego.Zwróciłem uwagę na ten fakt, ale cóż stróże prawa(KPINA),przyznali,że mam rację,a jednocześnie zasugerowali, abym napisał w tej sprawie do Urzędu miasta Ruda ŚL.A ja się pytam skoro mam rację to czemu dostałem mandat w wysokości 50 zł???Kolejne pytanie :dlaczego ja mam zajmować się "Pasami"??? Od tego powinni być kompetentni ludzie, a nawet policja wypisując mandaty i widząc ,że droga aż prosi się o te "pasy" niesłusznie ludzi każe.Usłyszałem tylko,że tam im kazano stać i egzekwować ... CHORY KRAJ!!!

iki (gość)

wymogi jakby nie wiadomo do jakiej pracy przyjmowali emeryture w kazdej chwili moga zmniejszyc placa tez nie duza jeszcze troche i bedzie brakowlao chetnych

rozmarzony (gość)

Jeśli te panie z głównego foto będą mnie przesłuchiwać,to jestem gotów popełnić jakiś czyn karalny...fajne dominy.

KrzakNiePilnowany (gość)

350 osób? Czyli 350 krzaków będzie "pilnowanych" w województwie przez nowych policjantów....