(© Fot. UM Bytom)

Bytomski urząd pracy przygotowuje się do naboru uczestników, którzy wezmą udział w kursie motorniczego. Dzięki podpisanemu Porozumieniu z Tramwajami Śląskimi SA., ze szkolenia będzie mogło skorzystać siedmiu bezrobotnych z Bytomia.

Tramwaje Śląskie są zainteresowane zatrudnieniem motorniczych nie tylko do pracy w bytomskiej zajezdni, ale też w Zabrzu czy Gliwicach. Koszty takiego szkolenia nie są małe, ale jego pomyślne ukończenie gwarantuje pracę – mówi Joanna Winckler, kierowniczka Działu ds. Rozwoju Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

W cenę kursu, który rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia, wchodzą również koszty specjalistycznych badań lekarskich oraz stypendium szkoleniowe. Wysokość stypendium będzie uzależniona od ilości godzin zrealizowanego szkolenia, czyli około 1300 zł brutto, oraz zwrot kosztów za dojazdy. Jakie predyspozycje należy posiadać, by starać się o kurs motorniczego?

- Wymagania nie są wygórowane. Poszukujemy osób, które są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytomiu, ukończyły 21 lat, nie były karane oraz posiadają minimum wykształcenie zawodowe – mówi Joanna Winckler.

W najbliższym czasie w Powiatowym Urzędzie Pracy zaplanowano spotkanie, podczas którego zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o przebiegu szkolenia, porozmawiać z przedstawicielami Tramwajów Śląskich SA oraz psychologiem, który pomoże im określić predyspozycje do wykonywania zawodu motorniczego.

Więcej informacji wkrótce na: www.bytom.praca.gov.pl lub pod nr. tel.: 32 281 70 19.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!