Katowice, mecz Polska - Rosja. Po trzech latach przerwy w Spodku ponownie rozegrano mecz Ligi Światowej. Zobacz zdjęcia...

Polska – Rosja 0:3. Siatkówka wróciła do Spodka, tak bawili się kibice [ZDJĘCIA]

Nawet jeśli ktoś nie przyszedł na to spotkanie ubrany na biało-czerwono, to bez problemów mógł się zaopatrzyć pod halą w gadżety kibica. Szalik kosztował 25 zł, a wersja z wyszytym imieniem 30 zł. Koszulki w narodowych barwach można było kupić za 35-40 zł. Jeśli ktoś nie miał za dużo pieniędzy to mógł skusić się na malowanie twarzy. Za dwie kreski zrobione farbką na policzku przez zgrabne dziewczyny można było zapłacić tylko 5 zł. Na stoiskach były też szaliki Rosjan, Amerykanów i Irańczyków, ale nie cieszyły się zainteresowaniem.

Na mecz Polska – Rosja sprzedano wszystkie bilety, ale hala nie była wypełniona do ostatniego miejsca. Być może sprawił to świąteczny weekend, że nawet w loży honorowej można było znaleźć wolne fotele. Ci, którzy jednak przyszli do Spodka, jak zwykle świetnie się bawili. Odśpiewane a cappella przez ponad 8 tysięcy widzów dwie zwrotki polskiego hymnu zrobiły wrażenie nawet na Rosjanach.

Później było gromkie „Polska biało-czerwoni” i biało-czerwona kartoniada, którymi machali nasi kibice, by pobudzić do walki podopiecznych Ferdinando De Giorgiego, a także podrygiwanie przez wszystkich obecnych w rytm światowych przebojów. W przerwach w grze nie zabrakło konkursów i rozdawania wśród widzów pamiątkowych koszulek Ligi Światowej.

Jeśli kibice mieliby na coś narzekać to jedynie na grę Polaków. Nie pomagało śpiewanie „W górę serca, bo Polska wygra mecz”, bo nasza młoda kadra nie udźwignęła presji i przegrała z Rosjanami niwelując swoje szanse na awans do finału Ligi Światowej. Fanom nie pozostało więc nic innego jak cichutko na koniec zanucić: „Polacy nic się nie stało”.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24


Sport

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zenek (gość)

żenująca gra, a Kubiak nie powinien być w kadrze. Ten facet nas dołuje i pewnie miał najwiecej zepsutych piłek.