Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz 1:1 [ZDJĘCIA]. Polonia Bytom traci trzy punkty w 95. minucie gry!

Tomasz Kuczyński / Fot. Mikołaj Suchan
94,40 a może 94,34 – takie są wersje czasu, w którym Polonia straciła bramkę w meczu z Zawiszą Bydgoszcz prowadzonym przez jej byłego trenera Jurija Szatałowa i tylko zremisowała 1:1. Do Bytomia milowymi krokami zbliża się II liga. Czy jeszcze zdarzy się cud?

Kibice, którzy przyszli na stadion przy Olimpijskiej mogli narzekać na chłód, ale szybko rozgrzał ich kapitan bytomian Daniel Mąka. Już w drugiej minucie był bliski zdobycia gola głową, ale bramkarz gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Piłkarze z Bydgoszczy też groźnie atakowali, jednak w bramce Polonii dobrze spisywał się Marcin Cabaj.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Od 16. minuty Polonia prowadziła 1:0. Z głębi pola do wybiegającego na wolne pole Przemysława Trytki podał Hermes, a napastnik gospodarzy strzałem czubkiem buta zaskoczył Andrzeja Witana. Pod wrażeniem tej akcji był nawet… obserwator PZPN Michał Listkiewicz. – Strzały z czuba są najlepsze – przekonywał były prezes związku, który skrzętnie spisywał swoje spostrzeżenia dotyczące pracy arbitra. Marcin Szrek pokazał aż dziesięć żółtych kartek!

Pozostałe meczowe sprawy, w tym zachowanie publiczności, były na głowie delegata PZPN. Miejscowi kibice przygotowali efektowną oprawę z okazji 25-lecia przyjaźni z Odrą Opole. Spiker jednak zaapelował o zwinięcie sektorówki i po jakimś czasie go posłuchali.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!

Na boisku goście starali się przejąć inicjatywę i doprowadzić do wyrównania. Vladimir Kukol był nawet przekonany, że został sfaulowany w polu karnym, jednak sędzia Szrek nie tylko się z nim nie zgodził, ale jeszcze ukarał zawodnika Zawiszy kartką za protesty. Kukol chciał jeszcze przed przerwą pokazać, że potrafi zdobyć gola bez pomocy sędziego, uderzając minimalnie niecelnie.

W drugiej części Zawisza zepchnął Polonię do obrony. Coraz więcej pracy miał Cabaj, który po kolejnej dobrej interwencji usłyszał swoje nazwisko skandowane na trybunach. Bramkarz gospodarzy poradził sobie m.in. ze strzałami Michała Masłowskiego i rezerwowego Martinsa Ekwueme. W końcówce Polonia po kontrze mogła podwyższyć, ale zabrakło jej szczęścia.

Za to szczęście dopisało gościom, kiedy wyrównał Paweł Oleksy posyłając piłkę między nogami Cabaja. Sędzia nawet nie wznowił już gry...

POWIEDZIELI PO MECZU:

Przemysław Trytko (strzelec bramki dla Polonii)
Mieliśmy swoja taktykę na ten mecz, którą konsekwentnie realizowaliśmy do tej k… 94 minuty! Nie mogę się żalić na sędziów, bo to nie oni nam strzelili bramkę. Zostały jeszcze trzy mecze. Będziemy dalej walczyli, przecież nie możemy spuścić głów i się poddać.

Paweł Oleksy (strzelec bramki dla Zawiszy)
Miałem nadzieję, że piłka trafi do mnie, dlatego ruszyłem za akcją. Tak się faktycznie stało, miałem dużo czasu i miejsca, strzeliłem między nogami wychodzącego z bramki Cabaja. Chcieliśmy tu wygrać, dlatego jeden punkt nie daje nam pełni zadowolenia.

Dariusz Fornalak (trener Polonii)
Do 94 minuty i 34 sekundy chciało mi się opowiadać o tym meczu, ale teraz już jakoś nie mam na to ochoty. Dobrze realizowaliśmy plan, strzeliliśmy bramkę. Jednak w samej końcówce zachowaliśmy się mało odpowiedzialnie, a przecież gra się do ostatniego gwizdka. Nasza sytuacja jest skrajnie trudna, ale zostały jeszcze trzy mecze.

Jurij Szatałow (trener Zawiszy)
Ten wynik nie zadowolił żadnej z drużyn. Przespaliśmy pierwszą połowę, Polonia się cofnęła, nie dopuszczała nas do sytuacji. W drugiej połowie było już lepiej, mieliśmy okazje na bramki, ale strzeliliśmy dopiero na samym końcu. Przyjechaliśmy po trzy punkty i jesteśmy zawiedzeni remisem.

Polonia Bytom 1:1 Zawisza Bydgoszcz
1:0 Przemysław Trytko 16'
1:1 Paweł Oleksy 95'

Zobacz więcej zdjęć z oprawy meczu Polonii na Ekstraklasa.net!

Polonia: Marcin Cabaj - Wojciech Wilczyński, Kaspars Dubra, Daniel Tanżyna, Krzysztof Michalak - Daniel Mąka, Hermes, Martin Baran, Jean Paulista (85. David Kobylík), Kamil Białkowski (71. Przemysław Szkatuła) - Przemysław Trytko (90. Bartosz Wojtków).

Zawisza: Andrzej Witan - Michał Ilków-Gołąb, Marcin Drzymont, Łukasz Skrzyński, Paweł Oleksy - Adrian Błąd (86. Mateusz Mąka), Paweł Strąk, Błażej Jankowski (68. Martins Ekwueme), Michał Masłowski, Vladimír Kukoľ (56. Jakub Wójcicki) - Rafał Leśniewski.

Żółte kartki: Baran, Trytko, Jean Paulista, Hermes, Wilczyński, Michalak - Kukoľ, Jankowski, Strąk, Oleksy.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce). Widzów: 1400.