Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Książka "O chłopcu, który ujarzmił wiatr" została uhonorowana tytułem Złoty Zwycięzca (Gold Winner) w konkursie Nautilus Book Awards 2010. Nagroda przyznawana jest książkom, które promują duchowy rozwój, świadome życie i pozytywne zmiany społeczne, a także stają się inspiracją dla czytelników. Książka Williama Kamkwamby i Bryana Mealera została nagrodzona w kategorii ekologia/środowisko/zrównoważony rozwój/ zielone wartości.

Kiedy w 2002 roku susza niszczy zbiory na polach Malawi i tysiące ludzi umiera z głodu, William Kamkwamba ma 13 lat i z ciężkim sercem musi porzucić szkołę. Nie czeka na cud, lecz niewiele myśląc bierze sprawy w swoje ręce. Z odrobiną kukurydzianego kleiku w żołądku, z książką z wiejskiej biblioteki w ręku, uzbrojony w ciekawość i determinację, zabiera się do realizacji śmiałego planu: dać swojej rodzinie elektryczność. Całymi miesiącami grzebie w śmietnikach i na złomowisku, wyprasza od ojca zepsuty rower, wykopuje spod ziemi stare rury PCW… Z tych niepotrzebnych już nikomu „skarbów”, zamiast walczyć z wiatrakami, wiatraki buduje i przeobraża swój kawałek świata.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr to niezwykła, krzepiąca opowieść o potędze ludzkiej pomysłowości i harcie ducha wobec przeciwności losu.

William Kamkwamba jest studentem African Leadership Academy, panafrykańskiej szkoły w Johannesburgu w Afryce Południowej. Posiada tytuł 2007 TED Global Fellow, jego sylwetkę zamieścił „Wall Street Journal” a jego wynalazki można znaleźć wśród ekspozycji Muzeum Techniki i Przemysłu w Chicago. Często bywa zapraszany na wykłady, by opowiedzieć swoją historię, a w roku 2008 wystąpił na Światowym Forum Gospodarczym w sprawie Afryki.

Bryan Mealer jest autorem książki All Things Must Fight to Live: Stories of War and Deliverance in Congo, o wojnie w Demokratycznej Republice Konga. Był korespondentem Associated Press, pisuje na łamach wielu czasopism, m.in. „Harper’s” and „Esquire”.

Wiliam Kamkwamba, Bryan Mealer, O chłopcu, który ujarzmił wiatr, Drzewo Babel, cena 38 zł.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!