MKS Śląsk Świętochłowice w IV lidze

Olga Krzyżyk
MKS Śląsk Świętochłowice w IV lidze UM Świętochłowice
MKS Śląsk Świętochłowice był najlepszą drużyną w czwartej grupie Klasy okręgowej. To sprawiło, że wywalczył awans do IV ligi. Drużyna na ten poziom rozgrywek wróciła po 10 latach przerwy.

Piłkarze MKS Śląsk Świętochłowice zakończyli zmagania w czwartej grupie Klasy okręgowej na pierwszej pozycji i awansowali do IV ligi. W miniony weekend zespół z naszego miasta w ostatnim meczu pokonał Unię Dąbrowa Górnicza 4:1.

W 30 meczach zgromadził 72 punkty, aż o 14 więcej niż drugi zespół w stawce. Świętochłowiczanie zanotowali: 23 zwycięstwa, 3 remisy i zaledwie 4 porażki. Strzelili 77 goli i stracili 29. Wyniki te zapewniły zespołowi awans do IV ligi. MKS Śląsk wraca na ten poziom rozgrywek po 10 latach przerwy.

Dla świętochłowickiego klubu to drugi awans z rzędu. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Janusza Kluge zwyciężyli w rozgrywkach Klasy A.

Sezon 2017/2018 rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie sierpnia.

Rezerwy Śląska zostały Mistrzami kl. B i w przyszłym sezonie zagrają w A-klasie, gdzie rywalem świętochłowiczan będzie m.in. Naprzód Lipiny.