W Bytomiu po raz drugi odbędzie się akcja rowerzystów pod hasłem "Masa Krytyczna". Hasłem "Nie zmuszajcie nas do łamania przepisów swoim zachowaniem na drodze", cykliści chcą uświadamiać kierowców, że i oni są ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Bytomiu po raz drugi odbędzie się akcja rowerzystów pod hasłem "Masa Krytyczna". Hasłem "Nie zmuszajcie nas do łamania przepisów swoim zachowaniem na drodze", cykliści chcą uświadamiać kierowców, że i oni są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


Jeden z organizatorów akcji Roman Badura wyjaśnia, że rowerzyści często są traktowani jak największe zło. Kierowcy spychają ich na pobocze, trącają lusterkami bocznymi, a nawet rzucają w nich butelkami.
Rowerzyści w trosce o swoje bezpieczeństwo często decydują się na łamanie przepisów i jazdę chodnikiem. Policjanci jednak ostrzegają, że rowerzystów, tak jak i innych użytkowników dróg, obowiązują przepisy i w razie ich naruszenia, nie unikną kary. A za jazdę chodnikiem rowerzysta może zapłacić mandat.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!