(© archiwum, Marzena Bugała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Bytomia nie mogą narzekać zimą na nudę. Poza jedynym w swoim rodzaju stokiem narciarskim w "Dolomitach" posiadają także niczego sobie ślizgawkę. Na placu Jana III Sobieskiego.

- 16 grudnia o 16.00 miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli po raz pierwszy skorzystać z lodowiska na świeżym powietrzu. Warte ponad 400 tysięcy złotych lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów jest od tego roku własnością miasta. W ubiegłym roku z lodowiska, które stało wówczas na bytomskim Rynku skorzystało 15 tysięcy mieszkańców naszego miasta - informuje Katarzyna Krzemińska-Kruczek z UM Bytom.

Lodowisko bezpłatne jest dla uczniów posiadających legitymacje szkolne. Warunkiem jest utworzenie zorganizowanych grup chętnych do niczym niepohamowanych ślizgów. Pozostałe osoby za lodową przyjemność zapłacą raptem kilka złotych. Czas przejazdu to 45 minut.

Na miejscu można także wypożyczyć łyżwy, a nawet zaostrzyć zużyte płozy...

Mroźna zima, która czeka nas jeszcze przez co najmniej kilka następnych tygodni to gwarancja, że bytomska ślizgawka nie będzie świeciła pustkami.
Cennik usług bytomskiej ślizgawki sezonowej na placu Sobieskiego:

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

* Bezpłatnie – grupy zorganizowane dzieci i młodzieży bytomskich szkół za okazaniem ważnej legitymacji oraz po uzgodnieniu wejścia z harmonogramem ustalonym z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
* 3,00zł/osoba – grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z poza Bytomia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej oraz po uzgodnieniu wejścia z harmonogramem ustalonym z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 21:00
* 3zł/osoba – ślizgawka ogólnodostępna

Soboty, niedziele i święta w godzinach od 9:00 do 21:00
* 3zł/osoba – ślizgawka ogólnodostępna

Ślizgawka trwa 45minut !

Wypożyczenie łyżew
* 4,00zł/h – wypożyczenie jednej pary łyżew

Ostrzenie łyżew
* 6,50zł/para łyżew

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

emil-sam (gość)

Fajna Pusia śmiga na lodowisku!! może wpadnę to i znajdę drugą połowę??? tak smutno singlowi przed świętami